Шкарлет розповів, як навчатимуться у школах та університетах у новому році

Формат навчання в школах визначатиметься безпековою ситуацією, а вищі навчальні заклади будуть самостійно ухвалювати рішення щодо формату навчального процесу. Про це Суспільному розповів міністр освіти та науки Сергій Шкарлет.

Ми чітко розуміємо і будемо визначати ті території, де неможливе навчання офлайн. Це є безпекова територія від 25 до 40 кілометрів щодо пострілів артилерії, на яких буде навчання тільки в онлайн-форматі“, — каже міністр.

Щодо інших територій, то, за словами Шкарлета, міністерство разом із військовими адміністраціями працює над тим, щоб освітній процес проходив офлайн. Проте, остаточне рішення щодо форми навчання буде за колективами шкіл та батьками учнів.

Якщо до подій у Вінниці ми мали 50 на 50, тобто 50% батьків готові були направляти дітей до офлайн-навчання. Після ж Вінниці це було 90 на 10. Але на сьогодні, коли ми демонструємо готовність укриттів, готовність закладів освіти щодо офлайн-навчання, ми бачимо, яким чином змінюється свідомість батьків“, — зазначає Шкарлет.

На думку міністра, краще буде, якщо дитина під час повітряної тривоги буде в школі, де про її безпеку піклуватимуться дорослі, ніж вона буде сама вдома.

Наприклад, я як батько чітко розумію, що моя дитина, перебуваючи на 5-му або 7-му поверсі під час повітряної тривоги одна, можливо, не буде в змозі потрапити до бомбосховища. Проте вчитель та офіцер безпеки від Національної поліції, який сьогодні обов’язково мають бути присутнім в закладі освіти, може організувати евакуацію дитини”.

За словами Шкарлета, близько 33% шкіл по Україні готові 1 вересня відкрити свої двері учням. Однак, точні цифри, як по Україні, так і по Чернігівщині будуть лише у 20-х числах серпня, коли завершать свою роботу комісії, що оцінюють стан готовності закладів до початку освітнього процесу.

“Але це не означає, що лише 33% будуть залучені до освітнього процесу офлайн, адже є укриття або сховища, якими можуть одночасно користуватись 3-4 школи“, — говорить Шкарлет.

Своєю чергою, питання організації та формат навчання у вищих навчальних закладах, вони ухвалюватимуть самостійно.

Університет має можливість формувати свій освітній процес відповідно до ситуації, яка складається в регіоні. Ми рекомендували починати освітній процес 15 серпня. Але, в залежності від безпекової ситуації, в залежності від готовності університету стартувати, тому що об’єктивно у нас війна“.

Нагадаємо, школи без укриттів працюватимуть онлайн

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments