Що таке LMS система та як вона працює?

Дистанційна освіта продовжує набувати все більшого поширення. Тому навчальні заклади та компанії продовжують освоювати системи управління навчанням (LMS). Воно й не дивно, адже вони є потужним інструментом для створення та запуску онлайн курсів на різні тематики. Проте як LMS система забезпечує ефективну взаємодію між викладачами та студентами? Дізнайтеся про це просто зараз.

Що таке LMS система?

LMS система — це веборієнтована платформа, що поєднує інструменти для запуску та керування навчальними курсами в онлайн просторі. За своєю сутністю вона є централізованим середовищем. У ньому викладачі можуть працювати над навчальним контентом, а студенти — споживати його, виконувати домашні завдання, проходити тести та перебувати в постійній взаємодії з іншими учасниками курсу. 

Функції LMS платформи охоплюють наступні аспекти:

 • Створення та управління курсами
 • Додавання контенту для навчання (текстові файли, відеоуроки, презентації, аудіозаписи тощо)
 • Керування ролями персоналу та збір студентів у окремі групи
 • Планування тестування та призначення домашніх завдань або практичних проєктів
 • Відстеження прогресу учнів
 • Взаємодія між учасниками курсу через групові чати та особисті повідомлення
 • Аналітика та звітність

Всі ці фактори є важливими для успіху онлайн курсу. 

Як працює LMS система?

LMS складається з декількох ключових елементів, які взаємодіють між собою та забезпечують ефективний процес навчання. Розгляньмо їх детальніше:

Система управління контентом

Завдяки їй, викладачі та експерти можуть легко створювати та надалі редагувати матеріали для навчання студентів. Вона поєднує тексти, фото, відео та інші типи контенту в одному місці. Також система управління контентом пропонує легкі інструменти для структурування матеріалів за темами та модулями. 

Система управління користувачами

LMS система також є вагомим середовищем, оскільки дозволяє легко реєструвати нових користувачів. Причому мова йде не лише про студентів, але й про викладачів онлайн-школи та модераторів або адміністраторів. До того ж творці електронних курсів можуть об’єднувати користувачів у групи для спільної роботи та обміну інформацією. 

Оцінювання та відстеження прогресу

За допомогою функціоналу LMS платформи можна також створювати різноманітні завдання, тести (проміжні та підсумкові), а також практичні проєкти. Цей процес можна зробити автоматизованим шляхом додавання оцінювання після конкретних тем або модулів. При цьому викладач зможе давати зворотний зв’язок студентам. Крім того, платформа для онлайн курсів дозволяє відстежувати прогрес кожного студента і формувати детальний звіт про його успішність.

Інструменти комунікації

Викладачі та експерти можуть обговорювати теми та завдання зі студентами через групові чати. Вони також дозволяють швидко обмінюватися повідомленнями. Іще LMS система підтримує можливість сповіщень про оновлення в електронному курсі та терміни виконання домашніх завдань або тестів. 

Аналітика та звітність

Звісно ж, робота над онлайн курсом і навчання студентів мають детально відстежуватися. Для цього потрібні зручні інструменти аналітики, що збирають і аналізують дані про успішність учнів і ефективність курсів на LMS платформі. Надалі творці електронних курсів можуть формувати звіти та виявляти проблемні зони. Це дозволяє вдосконалювати процес навчання. 

Переваги використання LMS системи

Використання LMS платформи має конкретні переваги, які роблять її оптимальним вибором для онлайн-шкіл і самостійних викладачів:

 • Доступність навчання. Студенти можуть отримувати доступ до навчальних матеріалів у будь-який зручний для них час та з будь-якого місця зі стабільним підключенням до Інтернету.
 • Персоналізоване навчання. Викладачі можуть адаптувати контент та підходи до навчання відповідно до потреб та рівня підготовки кожного студента.
 • Ефективне управління курсами. Централізоване середовище полегшує організацію та керування навчальними курсами, розподіл завдань та оцінювання робіт студентів.
 • Економія часу та ресурсів. Автоматизація процесів оцінювання, відстеження прогресу та розповсюдження матеріалів заощаджують час і зусилля викладачів.
 • Масштабованість. LMS система легко пристосовується до збільшення кількості учнів для забезпечення їхніх потреб в отриманні нових знань.

Які типи контенту найчастіше створюють у LMS платформі?

LMS система є унікальним інструментом, який зосереджує увагу на постійній взаємодії з учнями та зворотному зв’язку. Це дозволяє пропонувати унікальні рішення для кожного користувача. Такою платформою, зокрема, є Kwiga. Вона дозволяє створювати наступні типи курсів. 

Платформа для онлайн курсів Kwiga — це універсальний інструмент, який дозволяє школам та викладачам керувати освітніми процесами відповідно до їхніх потреб. Kwiga акцентує особливу увагу на взаємодії з клієнтами та зворотному зв’язку, таким чином прагнучи надавати унікальні рішення для кожної галузі. Наступні типи курсів є найпопулярнішими на цій платформі. 

Онлайн-курси іноземних мов

LMS платформа Kwiga дозволяє створювати онлайн уроки іноземних мов завдяки адаптації навчального процесу під індивідуальні потреби студентів. Вона дозволяє комбінувати теорію, практику та аналіз лексики, підтримуючи високий рівень залученості учнів. Kwiga також пропонує різноманітні тести (встановлення відповідності, заповнення пропусків, збирання слів тощо) та можливість запису голосових повідомлень під час уроків, що є особливо корисним для мовних курсів.

Онлайн-курси програмування

Якщо студенти прагнуть зануритися глибше в основи програмування, Kwiga й тут стане гарним помічником. Курси з Python, JavaScript, C++ та інших мов програмування підходять як для новачків, так і для досвідчених спеціалістів, які хочуть розширити власну базу знань. Практичні проєкти відеоуроки та детальні завдання в LMS системі дозволяють студентам зібрати власне портфоліо для подальшого працевлаштування чи пошуку проєкту на фрилансі. 

Школа мистецтв

Творчі люди також прагнуть постійно вдосконалюватися, і Kwiga може допомогти їм у цьому. До послуг користувачів LMS системи — курси з малювання, гри на музичних інструментах, ораторської майстерності тощо. Поєднання теорії та практики дозволить учням створювати власні проєкти та працювати над практичними завданнями. А навчальні посібники та інтерактивні інструменти для комунікації з колегами допоможуть розвивати навички у сприятливому середовищі. 

Програма підготовки до іспитів

Користувачі LMS платформи Kwiga можуть також підготуватися до тестів для вступу в коледжі та університети чи професійну сертифікацію. Студенти отримують доступ до тестів, розгорнутих завдань і індивідуальних навчальних траєкторій. Такий підхід гарантує усунення слабких сторін і зосередження на досягненні максимального результату. Таким чином, студенти легко зможуть пройти тести SAT, GRE або GMAT та здобути омріяне місце для навчання.

Корпоративне навчання та адаптація

LMS система Kwiga пропонує унікальне середовище для покращення компетенцій працівників. Ця платформа дозволяє створювати інтерактивні модулі, тематичні проєкти та спільні активності в парах або групах для застосування нових знань на практиці. Таким чином, можуть покращити індивідуальну продуктивність і підвищити загальну ефективність компанії в майбутньому. З Kwiga організації можуть бути впевненими в постійному успіху.  

Висновок

LMS система — це потужний інструмент, який трансформує традиційний підхід до навчання та відкриває нові можливості для ефективної організації дистанційної освіти. Вона забезпечує централізоване середовище для створення, запуску та управління онлайн курсами, а також сприяє активній взаємодії та співпраці між викладачами та студентами. З розвитком технологій та зростанням популярності онлайн-навчання, роль платформ для онлайн курсів стає важливішою для забезпечення якісної та доступної освіти. LMS Kwiga покликана полегшити цей процес.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments