МОН планує перенавчити вчителів 5–7 класів НУШ

Усім учителям, які працюють у 5-6 і пілотних 7-х класах НУШ, необхідно пройти навчання про підходи, принципи й методики Нової української школи.

Про це йдеться у розʼясненні Міністерства освіти і науки щодо майбутнього підвищення кваліфікації вчителів, пише Освіта.юа.

Для підготовки вчителів 5-6-х класів і 7-х пілотних класів НУШ обрано подібну модель до тієї, яку МОН застосовувало для навчання вчителів початкових класів 2018 року.

У відомстві зазначають, що пройти навчання цьогоріч або в наступному році бажано навіть учителям, які вже пройшли підвищення кваліфікації у 2023 році, оскільки воно враховує реалії, у яких зараз працюють школи, і пропонує поглиблену підготовку.

Зазначається, що пройти навчання мають викладачі усіх предметів і курсів як інваріантної, так і варіативної частини програми, причому за всіма предметами, які вчитель викладає в 5–6 або 7 пілотних класах НУШ.

Водночас вчителям іноземної мови, які здійснили навчання у Британській Раді, Ґете-Інституті, Французькому культурному центрі й отримали відповідний сертифікат, проходити навчання не обовʼязково.

Не можуть скористатись таким навчанням лише педагоги, які перебувають на простої, тобто не забезпечують реалізацію Держстандарту, та вчителі початкової школи.

У МОН наголошують, що обовʼязковість навчання не регламентована нормативними документами, проте у відомстві очікують, що його пройдуть усі вчителі, які працюють у 5-6 і 7-х пілотних класах НУШ.

Навчання буде здійснюватись за кошти освітньої субвенції і може зарахуватись педагогічною радою як чергове підвищення кваліфікації.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments