У цій статті ви отримаєте відповідь на питання: чи потрібно ставити фільтри на воду? Якщо так, то які краще: магістральні з фільтром або самоочисні? А також, чи потрібно ставити фільтр на холодну та гарячу воду чи тільки на холодну?
Чи потрібен фільтр грубої очистки води перед лічильником?
При покупці лічильника гарячої або холодної води виробники рекомендують придбати і встановити фільтр грубої очистки води перед лічильником.
Тому, якщо ви сумніваєтесь ставити чи ні, обов’язково прочитайте цю статтю до кінця.
Чому установка фільтра грубої очистки води обов’язкова перед лічильником?
Установка фільтра грубої очистки води перед лічильником є обов’язковою не тільки для того, щоб захистити від механічних домішок ваш лічильник. Хоча вихід з ладу лічильника води є однією з найпоширеніших поломок, та встановлюючи фільтр грубої очистки ви перш за все захищаєте від поломок дорогу техніку, встановлену у вашому домі.
Установка фільтра грубої очистки води перед лічильником дозволяє убезпечити від потрапляння механічного бруду, та в подальшому використанні виходу з ладу, наступне обладнання:
- безпосередньо прилади обліку гарячої та холодної води;
- пральні та посудомийні машини;
- опалювальні котли;
- газові колонки і бойлери;
- сантехнічне обладнання;
- гідромасажні установки;
- електрочайники, відпарювачі та іншу побутову техніку, що використовує нагрівання води.
Принцип роботи фільтра очистки води перед лічильником дуже простий. Щільна сітка фільтра вловлює механічні домішки розміром понад 0,5 мм і затримує їх в грязьовий камері. Детальніше про фільтри очищення води та їх комплектуючі, ви можете почитати на сайті інтернет-магазину «Ромстал», за посиланням https://romstal.ua/ru/catalog/1161-filtry-voda/. На цьому сайті, також можна придбати товар, який вас зацікавить.
Компанія “Ромстал Україна” є частиною міжнародної групи компаній Romstal Group, добре відомої в Європі вже більше 25 років, пропонує широкий асортимент товарів для сантехніки, опалення та водопостачання. Усі товари сертифіковані та вирізняються високою якістю. Компанія працює з найвідомішими світовими брендами у даній галузі та надає гарантію на експлуатацію та сервісне обслуговування своїх товарів.
Який фільтр ставити: магнітний чи сітчастий?
Деякі виробники лічильників рекомендують установку сітчастих або магнітних фільтрів в паспортах на свою продукцію.
Магнітні фільтри є більш ефективними засобами захисту, тому що крім механічних домішок вони затримують феромагнітні включення, такі як окалина та іржа, які у великій кількості знаходяться в сучасних застарілих трубопроводах.
І навіть якщо у вас стоять нові труби, це не виключає попадання іржі в нові системи, тому що більшість трубопроводів у наших містах не змінювалися багато десятків років.
Ціна магнітного фільтра не набагато вища, ніж вартість сітчастого фільтра грубої очистки. Тому якщо ви володієте фінансовою спроможністю рекомендуємо завжди встановлювати на трубопровід магнітні фільтри грубої очистки води, як перед лічильниками, так і перед іншими приладами, якщо це потрібно додатково.
На що звернути увагу, купуючи сітчастий або магнітний фільтр для води
Купуючи сітчастий або магнітний фільтр грубої очистки води варто звернути увагу на виробника, зовнішній вигляд і вагу продукції. Якісні фільтри грубої очистки води забезпечені паспортом на продукцію, в якій прописані підприємство-виробника, правила монтажу та експлуатації, гарантійний термін і термін служби фільтра.
Друга ознака, за якою можна відрізнити якісний виріб – колір латуні. Вироби більш світлого відтінку зазвичай виробляються з силуміну, який являє собою сплав алюмінію з кремнієм.
Це досить дешева і зручна у виробництві сировина. Однак, для трубопровідної арматури, а також сантехніки вона не підходить.
Фільтри, виконані з силуміну більш крихкі, не витримують високу температуру води, швидко іржавіють і можуть тріснути в процесі експлуатації.
Як ви розумієте це загрожує затопленням нижніх поверхів і псуванням власного майна. Сантехніка з силуміну виходить з ладу протягом 1 року.
Також ви можете звернути увагу на вагу фільтра грубої очистки води. Якщо фільтр здається вам підозріло легким – краще не купувати виріб або звернути увагу на товщину стінок корпусу фільтра. Причина малої ваги фільтра полягає в тому, що виробники при заливці в форму використовують меншу кількість сировини, отримуючи на виході тонкостінні фільтри, які в процесі експлуатації більш схильні до мікротріщин і розриву при високому тиску.
Цей фактор не варто оцінювати, як ключовий, але все ж варто звернути на нього увагу.
Також, виходячи з принципу розумної достатності, при виборі фільтрів та іншого обладнання і приладів для вузла введення води, слід знати і відштовхуватися від вхідних параметрів якості води, що поступає. Водогони в новобудовах, як правило, відповідають гігієнічним нормам санстанцій, але можуть звичайно бути і винятки, якщо ваш будинок побудований в старому районі, з такими ж старими, зношеними і забитими зсередини відкладеннями і брудом централізованими магістралями, що може призвести навіть до загострення алергії у маленьких дітей або дорослих користувачів.