Сергій Горбачов, освітній омбудсмен, дав розгорнуте інтерв’ю сайту “Главком” в якому розповів про побори в школі, престиж професії вчителя і якість навчання дітей у сільських та міських школах.
За його словами, підвищення зарплати вчителям зробило б професію педагога більш привабливою. Це, своєю чергою, вплинуло б на підвищення мотивації тих абітурієнтів, які бажають вступати на педагогічні спеціальності.
Престиж професії вчителя, зарплата, вмотивованість абітурієнтів – усі ці проблеми Сергій Горбачов пов’язує з такою болючою темою, як оптимізація шкільної мережі:
У нас освітня мережа дуже нерівномірна, дуже неефективно влаштована. Існує такий показник, як витрати на одного учня впродовж року. Так от, наприклад, у Києві витрати на одного учня складають приблизно 22 000 грн на рік, а в невеличкому селищі, у районному центрі, цей показник може досягати і 120 000, тобто в 5-6 разів більше. Але найбільш неприємно і неприйнятно, що дитина, на яку виділяється грошей в 5-6 разів більше, не отримує якісної освіти.
Сергій Горбачов також спростував популярний міф, що для якісної освіти треба менша кількість дітей у класах. У результаті діти з сільських шкіл, де в класі може бути 5-8 дітей, мали б показувати високі результати ЗНО:
Але ми бачимо зворотну картину: за результатами ЗНО минулих років, діти, які навчаються в таких школах, демонструють суттєво нижчі показники. Вони відстають майже на рік від своїх ровесників, які вчаться у класах, де дітей більше, але і якість викладання вища. Тому, повертаючись до зарплат вчителів, повторюсь: педагог отримує одну й ту саму платню, без різниці, чи у класі 5 дітей чи 25. Але витрати на одного учня будуть неспівставними.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments