COVID-сертифікат діятиме 180 днів (ВІДЕО)

Від 1 липня в Україні впровадять COVID-сертифікат про вакцинацію, який діятиме до 180 днів. Про це повідомив генеральний директор Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Роман Родіна в етері YouTube-каналу “Доктор Булавінова”, пише Парламент.UA.

Зараз ми відпрацьовуємо постанову Кабінету міністрів, яка визначатиме умови видачі ковідного сертифіката. Сподіваємося, що вже з 1 липня він запрацює, – сказав він.

За його словами, сертифікат видаватимуть тим, хто пройшов повний курс вакцинації від COVID-19. У такому випадку документ діятиме 180 днів.

Директор ЦГЗ зазначив, що сертифікат зможуть отримати ті люди, у яких буде негативний тест на коронавірус, проте термін його дії – 72 години з моменту взяття зразка.

Якщо людина перехворіла на коронавірус, а підтверджені дані про це внесені в eHealth, то COVID-сертифікат також буде виданий. У цьому випадку сертифікат також буде діяти протягом 180 днів з моменту отримання лабораторного підтвердження захворювання.

Родіна наголосив, що завдяки цьому документу українці зможуть в’їжджати до інших країн, але лише при укладенні двосторонньої угоди з державами.

Нагадаємо, МОН розглядає обов’язкову COVID-вакцинацію для вчителів. Станом на 22 червня 2021 року в Україні вакциновано 303 189 працівників закладів освіти.

Європейський Союз офіційно відкрив кордони для туристів з третіх країн, які повністю вакцинувались проти коронавірусу. Рада ЄС тим часом схвалила рекомендації Єврокомісії дозволити в’їзд до країн ЄС іноземцям, які вакцинувалися від COVID-19. З 1 липня Євросоюз вводить сертифікати вакцинації від коронавірусу.

Але Польща не визнає паперові міжнародні сертифікати про вакцинацію, видані в Україні, і вимагає від усіх українців, які в`їжджають до Польщі, негативного ПЛР-тесту на коронавірус.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments