1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Ще немає голосів, будьте першими)
Loading...

COVID-19 не є професійним захворюванням вчителів, – МОН

Захворювання на COVID-19, отримане під час виконання вчителями професійних обов’язків, не є професійним захворюванням. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, що надісланий на запит директора школи №210 міста Києва Дмитра Ламзи.

“Щодо запровадження державного страхування педагогічних працівників закладів освіти на випадок захворювання коронавірусною хворобою, створення безпечного освітнього середовища у закладах освіти інформуємо… Вчителі та інші педагогічні працівники закладів освіти навпаки мають все робити для того, щоб уникати контактів з хворими людьми і дітьми і будь-яка підозра на потенційну присутність у здобувача освіти COVID-19 має призводити до виключення цього здобувача освіти з освітнього процесу і, як мінімум, переведення його на віддалений режим навчання. Тому захворювання, отримане під час, але не внаслідок виконання професійних обов’язків не є за своєю суттю професійним захворюванням”, – йдеться у листі.

Зазначається, що професійне захворювання виникає саме внаслідок роботи зі шкідливими речовинами чи факторами, де сама робота є шкідливою, а працівник мусить її виконувати, бо це входить до посадових обов’язків. Так, медичні працівники контактують з людьми, які хворі на COVID-19.

Також вказано, що у Верховній Раді зареєстровано чотири законопроекти, спрямовані на запровадження обов’язкового страхування педагогічних працівників на випадок інфікування COVID-19.

Також повідомляється, що неможливо встановити причинно-наслідковий зв’язок між захворюванням на COVID-19 у вчителя і його професійною діяльністю, оскільки працівник міг користуватися громадським транспортом, відвідувати лікарні, магазини та громадські установи.

Нагадаємо, Учителям поки не треба мати 150 годин підвищення кваліфікації

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments