Днями, на багатьох освітніх сайтах, з’явилось повідомлення що через епідеміологічну ситуацію планують знизити поріг складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Про це повідомила заступник директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко в коментарі РБК-Україна.
«Поріг зазвичай встановлюється через три тижні після проведення тестувань. Ми будемо наполягати на тому, щоб поріг був нижче, ніж торік – нижче 21 бала. Якщо в минулому році учасник, який набрав 19, не міг подавати документи на вступ, то цьогоріч зможе, якщо встановимо такий поріг. Це саме через карантин. Адже було складно вчитися. Ми це усвідомлюємо», – заявила Вакуленко.
Тобто, поріг складання ЗНО може бути менше 21 балу. Звичайно, для учнів, які не дружать із навчанням ця звістка є дуже радісною. Та що це означає і чим загрожує для суспільства? На сьогодні пороговий бал і так є дуже низький.
Візьмемо, до прикладу минулорічний середній бал абітурієнтів педагогічних вузів – 140 балів. Це середній, тобто були вступники з ще нижчими результатами. А що буде в цьому році, якщо порогові бали будуть знижені? Стає страшно?! Це означає, що за якихось 5 років наших дітей в школах будуть вчити неуки??? І це стосується не лише вчителів…
Аналізуючи усе це, можна зробити висновки, що рівень освіти в Україні падає катастрофічно. Навіть в росії питання ЄГЕ з математики набагато складніші ніж в нас. Практично будь-яка людина, що закінчила школу 20 років тому, без підготовки зможе пройти сьогоднішнє тестування і набрати потрібні мінімуми з усіх основних предметів. То чому наші випускники не можуть? А якщо вже не можуть, то може нехай здобувають робочі спеціальності в училищах, де не потрібно ЗНО? На сьогодні в Україні бракує двірників, швачок, слюсарів-сантехніків, кухарів та інших кваліфікованих робочих і працівників сфери обслуговування. Про це повідомляють практично усі центри зайнятості. Для чого знижувати і без того низький поріг ЗНО?
А тепер основне питання: чому так і кому це вигідно?