Конспект уроку з алгебри 8 клас. Тотожні претворення виразів, які містять квадратні корені

Скачати конспект уроку на тему: “Тотожні претворення виразів, які містять квадратні корені” ви можете у кінці статті.

Урок Алгебри 8клас

Мета:  сформувати вміння і навички учнів у претворенні виразів, що містять квадратні корені; розвивати увагу; логічне мислення; активізувати пізнавальну діяльність; уміння мислити нестандартно; формувати навички правильної математичної мови; виконувати тотожні перетворення; виховувати старанність,охайність, уміння працювати самостійно та в колективі;сприяти формуванню особистості.
Тип уроку: формування вмінь і навичок.
Обладнання: плакати з висловленнями про математику, картки із завданнями, підручник, робочі зошити.
«Математика цікава тоді, коли дає поживу

                                                  нашій винахіддивості й здатності до міркування»

                                                                                                               Д.Пойа

 

Хід уроку

I.Організаційний момент
Перевірити готовність учнів до уроку, повідомити теми та мету уроку.

 II. Мотивація навчальної діяльності
Учитель: Ми продовжуємо формувати вміння і навички в перетворенні виразів із кореннями, будемо логічно мислити, розвивати уяву й уміння старанно та охайно працювати самостійно, допомагати товаришеві.
1. Наявність письмового завдання перевіряю у трьох учнів, інші перевіряють усно по черзі (гра «мікрофон»)

2. На дошку вибрати правильну відповідь У правій колонці знайти відповіді до прикладів,які розташовані у лівій колонці:

1) 34

2) 0

3) 1

4) -30

5) 6

6) 4

 

А) 16 ÷ √16

 

Б) -5 × √36

 

В)  2/3 × √81

 

Г) 5√36 + √16

 

Д) 3√16 + 2√36

 

1) 34

 

 

  1. Заповнити пропуски:

 

А) √80=…..√5

 

Б) √125=5√…..

 

В)7√10=√…×10

 

Г)2/3√45=…√5

 

Д)-2√3=…√4×3

 

 

 

 

 

  1. Знайдіть помилку:

 

А) √100×49=17

Б) √2×√32=√34

В) √2   =1/9

√18

Г) с√с²=√с9

Д) √18=9√2

Е) 5√3=√15

Є) √98=7√2

 

 

 

5.Усно. Учні відповідають з місця, працюють з підручниками.
– Що називається квадратним коренем числа  «а»?

 

  • Що називається арифметичним квадратним коренем із числа «а» ?
  • Яких значень набуває вираз √а  ?
  • Чому дорівнює √а   ?
  • Сформулюйте теорему про корінь з добутку наведіть приклад, теорему про корінь з дробу, із степення.

 

 

III. Робота в парах.
Клас поділено на дві групи:

«спеціалісти»      та          «рецензисти»

 

Відкрийте підручник на сторінці ст.129 приклад 6 . Працюємо  самостійно.     Усі групи отримують однакові завдання, учні повинні вміло розв’язувати

всі запропоновані завдання.

«Спеціалісти» по черзі виходять до дошки і розв’язують вправу з детальним  описом і коментарем, а «рецензисти» рецензують  виконання приклада, коментар до нього. Потім учні міняються ролями . № 498,№ 502

Коментар до вправи може бути такий:

 

Щоб скоротити дріб №502(а)

 

а) подамо 7 у вигляді квадрата ( √ 7 )² ;

 

б) а² –  (√ 7 ) ² розкладаємо на множники за формулою різниці квадратів двох виразів а²- (√7²=( а -√7) а+  √7)

в) Чисельник і знаменник дробу скоротимо на вираз(а+√7)який не дорівнює  нулю:

 

а²-7    =  а²-(√7)²    = (а- √7) (а +√7)   = а – √7

а+√7          а+√7                  а+√7

 

Відповідь:  а – √7

 

Додаткова вправа:   №511, №513.

IV. Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок.

Аналізую навчальні досягнення  учнів.

Питання учням. Гра « Мікрофон»

  1. Що зачерпнули з цього уроку?
  2. Які завдання викликали складність?
  3. Над виробленнями яких навиків мим працювали?
  4. Як оцінюємо свою працю?
  5. Які властивості треба знгати?
    Завдання :
    Опрацювати п.15 .Приклади 6,7,8 №499 №503

*Додатково №512 №514;

 

Скачати конспект з алгебри 8 клас. Тотожні претворення виразів, які містять квадратні корені word (.docx)