Як вибрати тактичний ніж?

Тактичні ножі стають все більш популярними завдяки своїй чудовій міцності та універсальності. Багато людей віддають перевагу їм перед більш традиційними складаними туристичними ножами через їхню надійність та здатність впоратись з самими різними завданнями.

Шукаючи найкращий тактичний ніж для ваших потреб, слід враховувати кілька ключових факторів.

Перш за все, враховуйте розмір і вагу ножа. Хоча великі та важкі ножі часто є більш функціональними, вони також можуть бути надто громіздкими для повсякденного носіння (особливо у похідних умовах).

По-друге, враховуйте тип леза. Різні стилі лез призначені для виконання різних завдань. Є дуже спеціалізовані варіанти, такі, як переважно колючий spear point чи, навпаки, більш пристосований для різання wharncliffe. І є більш універсальні ножі з клинками типу drop point чи класичним прямим обухом.  Неправильний вибір леза може помітно ускладнити вашу роботу.

Нарешті, зверніть увагу на матеріали, з яких зроблено ніж. Різні матеріали забезпечують різний рівень комфорту, надійність та простоту обслуговування. Відрізняються воні і ціною.  Тому виберайте ті варіанти, які найкраще відповідають вашим потребам.

Ми радимо звертати увагу на ножі з максимально універсальними та простими типами леза, зроблені з практичної сучасної нержавіючої сталі на кшталт 440С, 8Cr13Mov чи 12C27.  У якості матеріалу для рукояті найбільш практичним варіантом зараз є легкий та міцний композит G2.

Також радимо вибирати ножі з рукоятями типу full tang. Так називають моделі у яких хвостовик майже не поступається шириною клинку та йде на всю довжину рукояті. Ножі подібної конструкції є неперевершеними з погляду надійності і гарно переносять бічні навантаження, здатні зламати любий інший ніж.

Топ-5 тактичних ножів:

2924 GU – це міцний та надійний тактичний ніж з універсальним клинком типу drop point, та рукояттю full tang. Наявність гарди та чіпка прорезинена рукоять роблять цей ніж дуже зручним та безпечним під час роботи, що робить його ідеальним ножем для будь-якої ситуації.

WK 06034 – це легкий та компактний тактичний ніж із клинком у стилі танто, який зручно носити із собою навіть у місті. Його сталевий хвостовик типу full tang оснащений чорними накладками з композиту G2, що робить його одним із найбільш міцних і та зносостійких ножів у своїй ваговій категорії.

2771 UBQ – це своєрідна комбінація тактичного ножа та невеликого мачете. Міцна конструкція, зручна прорезинена рукоять та помітне “черевце” ріжучої кромки роблять цей ніж придатним не тільки для різання, алей для рубання, що значно розширює його можливості та робить ще більш корисним у якості похідного ножа.

WK 06015 – ще один легкий і компактний тактичний ніж, який ідеально підходить для щоденного носіння. Його лезо виготовлено з нержавіючої сталі 440С, а рукоять типу full tang також оснащена зручними накладками з надійного композиту G2. Ніж достатньо плаский та легкий, оснащується сучасними кайдексними піхвами. Придатність подібних тактичних ножі для прихованого носіння дозволяє виділити їх в окремий клас – міські тактичні ножі. Але й у поході цей зручний ніж вагою лише 150 г буде не менш корисним.

903 BQ – великий, міцний ніж з майже кинжаловидним клинком товщиною цілих 4,9 мм, довжиною 160 мм та зручною прорезиненою рукояттю. Ця модель за своєю конструкцією куди ближча до бойових і лише відсутність гарди дозволяє їй залишитись у категорії хозяйсько-побутових інструментів. Але у цього ножа залишається ще багато рис, що роблять його доволі універсальним. Таким ножем однаково добре можна різати, колоти, рубати, розкривати ящики та робити щє багато чого. 903 BQ добре підійде тим, кому потрібний великий та міцний ніж для використання у дійсно екстремальних умовах.

Один із цих п’яти тактичних ножів обов’язково вас задовольнить. Який би з них ви не вибрали, можете бути впевнені, у вас буде надійний і міцний ніж, який прослужить вам довго.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments