Яку гітару вибрати для навчання

Гітара – це один з найпопулярніших музичних інструментів. Зокрема ця ситуація склалась за рахунок великого різноманіття форм та видів. В інтернет-магазині Гітарний дім можна вибирати серед багатьох категорій, але початківці в основному цікавляться акустичними, класичними, електричними та бас-гітарами.

Що обрати для навчання

Перше, що слід визначити для себе – ціль, за для якої ви розпочинаєте навчання. Від цього і треба відштовхуватись, обираючи інструмент.  Друге – жанри, в яких ви збираєтесь грати. Саме ці два аспекти дадуть відповідь, яку гітару обрати.

Особливості інструментів:

  • Класична гітара. Друга назва інструменту – іспанська гітара. Її обирають ті, хто хоче займатися академічною музикою. Це один з різновидів акустичних гітар. Саме на ній вчаться грати в школах та вищих музичних навчальних закладах. Зазвичай «класику» використовують для гри соло або в колективі. Для цього різновиду інструменту притаманний консерватизм та жорсткі правила;
  • Естрадна гітара. Ще її називають акустичною або фолк-гітарою. Вона підходить для багатьох жанрів, починаючи від класики, закінчуючи поп-музикою. Естрадна гітара чудово звучатиме як на сцені, та і в колі друзів. Зазвичай вона відіграє роль акомпанування для вокалу. Є багато технік гри на інструменті;
  • Електрогітара. Це королева рок-концертів. Але зараз вона отримала ще більшу популярність, тому без не обходиться більшість музичних жанрів. Щоб мелодія звучала гарно, варто вибрати якісний інструмент, наприклад, https://guitarhouse.com.ua/ru/elektrogitari-squier-by-fender/. Але варто розуміти, що доведеться купувати не тільки електрогітару, а ще й допоміжне обладнання, яке розширює діапазон звучання. Часто на електрогітарах виконують соло, однак саме як сольний інструмент вона використовується вкрай рідко;
  • Бас-гітара. З назви стає очевидним, що це специфічний інструмент. Однак він досить розповсюджений, тому він й потрапив до цього списку. Для сольної гри бас-гітара майже не використовується, її роль зводиться до задавання ритму.

Варто зазначити, що має значення і вік, в якому людина збирається опановувати гру на гітарі. Річ у тім, що у класичної гітари заширокий гриф для дитини, тому доведеться купувати дитячий розмір інструменту. В естрадної використовуються сталеві струни, які дитині буде складно натискати. Електричні та бас-гітари для дітей майже ніколи не купують, зокрема зважаючи на їх ціну.

Переваги й недоліки електрогітар

Граючи на електричній гітарі можна забути про незручності для членів родини і сусідів. Достатньо просто надіти навушники і всі звуки будуть направлятися лише у них. Натомість буде неможливо грати без додаткового обладнання і джерела живлення, адже видобути музику можна лише маючи комбо-підсилювач (комбік). З цього випливає, що електрогітари вимагають більше фінансових вкладень. Однак саме наявність додаткової апаратури дозволяє значно розширити кількість тембрів та ефектів. Тож простір для творчості та експериментів значно розширюється.

Також електроінструмент можна під’єднати до ПК або ноутбуку, щоб використовувати різні програми. Це значно полегшує запис музики або створення власних композицій.

Є думка що на електрогітарі навчитись грати легше. З одного боку це так, адже в неї вузький гриф, не сильно натягнуті струни, а звукознімачі дуже чутливі. Зі всього цього виходить, що ліву руку під час гри можна майже не напружувати. З іншого боку доведеться розбиратися в роботі додаткових пристроїв для створення ефектів та керування звучанням.

Електрогітара, як і будь-який інший вид інструменту має як переваги, так і недоліки. Це треба враховувати обираючи різновид гітари для навчання.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments