Як стати SMM-спеціалістом з нуля: з чого почати та що треба знати

Вас цікавило, хто відповідає за ті креативні дописи від улюблених брендів, які з’являються у вашій стрічці? А це все робота сммника. Але що ж насправді стоїть за цією професією? І з чого варто почати, якщо ви хочете розвиватися в цій сфері з нуля? Нумо розбиратися!

Хто такий SMM-спеціаліст?

Уявіть, що ви відкрили нову кав’ярню. Кава у вас смачна, але як зробити так, щоб про кав’ярню дізналися люди? Тут на допомогу приходить SMM. Це той самий маркетинг, але у соцмережах. 

SMM-спеціаліст — це людина, яка робить так, щоб ця кав’ярня стала улюбленою серед користувачів Instagram, Facebook, TikTok чи інших соцмереж та люди приїжджали з інших міст, щоб спробувати тут каву.

Що треба знати SMM-менеджеру?

SMM — це більше, ніж просто постити естетичні картинки. Бо SMM-спеціаліст має вміти:

  1. Аналізувати цільову аудиторію. Хто ваш клієнт? Які їхні проблеми, бажання та зацікавлення? Без розуміння цього, ви ризикуєте створити контент, який просто не буде відгукувати ЦА.
  2. Створювати контент. Важливо вміти створювати дописи, stories та відео, які втримують увагу. Наприклад, написати допис чи зняти вірусний reels про напій комбуча.
  3. Аналітика. Есемемник має знати, як оцінювати свою роботу. Просто запостити stories чи допис мало — потрібно розуміти, чи дає воно результати та допомагає досягати цілей.
  4. Робота з рекламою. Від таргетингу до співпраці з блогерами — потрібно вміти обирати правильні інструменти для просування.

Де навчатись на SMM-менеджера?

Зрозуміти все це самостійно може бути складно, бо тут є багато інструментів, які вимагають як аналітики, так і креативу. Проте на допомогу приходить курс “Комплексний SMM” від Kukurudza Osvita  https://kukurudza.com/osvita/. Бо там вони структурували всі необхідні основи СММ разом, а вам залишається лише опанувати за модулями інформацію.

Ось що ви можете дізнатися на курсі:

  1. Комунікація з клієнтом. Ви навчитеся правильно будувати спілкування клієнтом, брифувати його.
  2. Створення SMM-стратегії. Як планувати роботу та досягати бізнес-цілей.
  3. Аналіз ЦА та конкурентів. Навчитеся шукати болі та бажання аудиторії, розуміти, що їх хвилює, і як бізнес може їм допомогти.
  4. Контент-маркетинг. Залучати за допомогою контенту та давати результат (дописи, stories, відео). 
  5. SMM-дизайн. Створювати дизайн для соцмереж у Figma в стилістиці бренду.
  6. Просування та реклама. Як налаштовувати таргетинг, обирати блогерів, а також які безплатні методи просування можна використовувати (масфоловінг, маслайкінг тощо).

Перевага курсів від Kukurudza в тому, що ви не просто слухаєте лекції. Кожен модуль має практичні завдання, які дозволять вам застосовувати знання в роботі. Наприклад, під час навчання ви зможете розробити свою першу SMM-стратегію, дизайн для дописів та знайти клієнта ще до завершення курсу.

Тому, якщо ви мрієте стати СММ-спеціалістом, навчання у Kukurudza Osvita — це чудова можливість швидко та ефективно опанувати професію з нуля. Тут ви зможете пройти всі етапи: від комунікації з клієнтами до просування бренду в соцмережах. І головне — одразу будете відпрацьовувати навички на практиці та створювати кейси для свого портфоліо.

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments