Як швидко та ефективно запам’ятовувати вивчені англійські слова

Знання англійської відкриває двері у світ нових та нескінченних можливостей. Утім, засвоювати мову у зрілому віці – не так легко, як у дитинстві. Зокрема, у багатьох виникають проблеми із запам’ятовуванням нових слів. Саме тому для дорослих англійська часто стає непосильним тягарем.

Чи можна вирішити цю проблему? Відповідь – проста: так! В арсеналі Антишколи англійської мови є чимало прийомів та лайфхаків, які сприяють швидшому запам’ятовуванню слів. І з деякими з наших секретів ми поділимося просто зараз.

Словесні схожості. Пам’ятаєте, що таке пароніми? Так, це – слова, які схожі за собою між звучанням (калина – малина, сплеск – блиск і т.д.). Так от, між мовами цей принцип також діє (наприклад, list – лист). Спробуйте асоціювати іншомовне словом зі схожим українським, яке давно закарбувалося у вашій пам’яті.

Картинна галерея. Слова можна асоціювати не лише одне з одним, а й, наприклад, з картинами. Наприклад, слово dog (собака); з яким песиком воно асоціюється саме у вас? Хтось уявляє дога в сараї над солдатом (епізод із відомого роману), хтось – коргі, який грається м’ячем. Такий прийом підходить більше для індивідуальних курсів англійської мови, адже асоціації у кожного – різні.

З чим ще?

Мнемонічні прийоми – поширений спосіб запам’ятовування іноземних слів. Асоціювати їх можна будь із чим: звучанням (стуком у двері, дзвоником), емоціями, римами і навіть смішними образами чи ситуаціями.

Твір. Придумайте коротку історію і використайте в ній іноземне слово. Якщо ви відвідуєте групові заняття з англійської мови, складіть таку розповідь, якою могли б сміливо поділитися з одногрупниками.

Регулярне використання. Спробуйте вживати слова, які важко запам’ятовуються, у повсякденному житті – хоча б удома. Звісно, це може виглядати дещо дивним, однак через постійне повторення ви швидко запам’ятаєте непіддатливе слово.

Ігри. Доволі дієвий спосіб, оскільки все, що відбувається під час ігрової діяльності, запам’ятовується краще. Тут варто звернути увагу на перевагу групових занять з англійської мови, адже, як правило, для ігор потрібні партнери чи суперники.

Додатки. Не випускаєте смартфон із рук? Завантажте на нього інтерактивний додаток (наприклад, Duolingo або Memrise). Якщо ви так любите користуватись телефоном, нехай він стане помічником у цій нелегкій справі.

Сон у поміч. Повторити слова перед сном – такий лайфхак вам також можуть запропонувати на онлайн-курсах англійської мови. Цей прийом базується на таких наукових принципах, як психологія пам’яті та цикли сну. Тому слова, які ви вивчаєте у цей момент, можуть закріпитися у довгостроковій пам’яті.

Отже…

Як бачите, навчання англійської мови – не такий складний процес, як здається. І навіть таку проблему, як запам’ятовування слів, можна з легкістю вирішити. Для цього існує безліч прийомів, тож підібрати прийнятний та цікавий лайфхак зовсім не важко. Якщо ж ви відвідуєте офлайн або онлайн-курси англійської мови, спробуйте звернутись за порадою до викладача, який допоможе підібрати більш ефективний та цікавий для вас прийом.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments