Як підготуватися до іспитів Cambridge ESOL

Сертифікати Cambridge ESOL можуть надавати людині великі можливості: відчиняють двері до навчання за кордоном і працевлаштування в англомовних або транснаціональних компаніях. Ба більше, надають додаткові переваги на будь-якому ринку праці! Але як саме підготуватися до цих іспитів і отримати бажаний сертифікат? Розповідаємо, що зробити, щоб підготовка до Cambridge ESOL пройшла найефективніше!

Визначте рівень вашої англійської та виберіть екзамен

Якщо ви вирішили готуватися до іспиту Cambridge ESOL, варто пройти тестування та визначити свій актуальний рівень. Це дасть вам краще розуміння того, як ви володієте англійською зараз і до складання якого з екзаменів можете дотягнутися в найближчому майбутньому. Існує 6 основних рівнів володіння англійською мовою:

 • Beginner (A1) – для тих, хто робить перші кроки у вивченні мови.
 • Pre-Intermediate (A2) – людина знає базову лексику та граматику.
 • Intermediate (B1) – цього рівня вистачить, щоб спілкуватися на будь-які повсякденні теми.
 • Upper-Intermediate (B2) – як правило, саме рівні B1-B2 необхідні для більшості закладів вищої освіти та працевлаштування.
 • Advanced (C1) – цей рівень означає, що людина дуже добре знає мову, володіє найскладнішими граматичними конструкціями та словами, які використовуються в різних професійних сферах.
 • Proficient (C2) – це рівень носія мови.

Визначення рівня дасть вам розуміння того, чи потрібно підтверджувати саме його, чи наполегливо готуватися до отримання сертифіката вищого рівня. У Cambridge ESOL є іспити, що відповідають кожному з зазначених рівнів: від початкового до досконалого.

Як готуватися?

Мусимо зауважити, що підготовка до іспиту на рівень A2 і C1 – це дві кардинально різні речі. Щоправда, можна виділити декілька важливих патернів підготовки, які допоможуть зробити це ефективно:

 1. Виділіть для себе час на підготовку. Вивчення мов – це справа, що потребує достатньої уваги та сил. Тож знаходьте щонайменше 2-3 години на тиждень для того, щоб досягти прогресу.
 2. Користуйтеся практичними посібниками. Можна знайти багато якісних посібників, в яких достатньо теорії та практичних занять. Щоправда, такі книжки є задоволенням не з дешевих.
 3. Читайте англійською. Ви можете знайти літературу та тексти для учнів і учениць абсолютно різного рівня. Читати важливо – це покращує словниковий запас, дає краще розуміння мови та (якщо ви читаєте вголос) кращу вимову.
 4. Говоріть. Найбільш ефективні курси проходять на 90-100% англійською. Студенти мають користуватися тільки-но здобутими правилами та словами.
 5. Знайдіть курси. У теорії покращувати свій рівень можна й самостійно – за допомогою різних додатків. Та якщо йдеться про екзамен зі своєю структурою, курси – просто must have!

Для тих, хто дійсно планує скласти іспит Cambridge ESOL і розмірковує, які курси вибрати, маємо рекомендацію.

Універсальні курси підготовки до іспиту Cambridge ESOL

Якщо відгуки та рекомендації для вас – це надійний показник, то Optima Academy є однією з найкращих в Україні платформ із курсами різних напрямів для дітей та дорослих. Серед відгуків в інтернеті – лише позитивні враження та слова подяки. Ми вибрали декілька ключових тез із цих відгуків:

 • Курси для підготовки до іспиту будь-якого рівня: від KET до CPE.
 • Курси, що підвищують рівень володіння англійською: письмо, читання, мовлення, граматику та лексику – та ефективно готують до іспиту.
 • Індивідуальний підхід до студентів.
 • Зручний формат. Заняття відбуваються онлайн.
 • Фахівці школи швидко реагують на будь-які запитання та підтримують студентів від першого контакту з академією до отримання необхідного сертифіката.

У цьому тексті ми намагалися звертати увагу на найбільш важливі питання, пов’язані з іспитами Cambridge ESOL та підготовкою до них. Що робити з цією інформацією, вирішувати вам. Бажаємо успіху в підготовці!

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments