Канікули – це час відпочинку, але й навчатися можна відпочиваючи. Для цього можна придумати різні варіанти розвивальних занять. Важливо не «змушувати» вчитись, а створити мовне середовище, яке стимулює інтерес дитини самостійно використовувати англійську.
Уникнути прогалин у знаннях допоможе й репетитор чи мовні гуртки. Адже чимало дітей на період канікул не припиняє занять. Водночас можна попросити педагога зробити уроки на цей час більш творчими чи ігровими. Тоді дитина із захопленням відвідуватиме заняття й працюватиме вдома самостійно.
Тож як батькам мотивувати дитину займатися англійською на канікулах? Читайте наші практичні поради, складені на основі висновків досвідчених педагогів.

Англійська через фільми, серіали й пісні
Немає нічого кращого, ніж організувати родинний вечір з переглядом та обговоренням фільмів чи мультфільмів англійською. Якщо дитині складно, можна обрати до перегляду варіант відео з субтитрами. Після перегляду обов’язково поділіться враженнями, виділіть ключові слова та фрази.
Так у дитини тренуватиметься словниковий запас та аудіальні навички. А, може, вона захоче висловити свої думки англійською. Можете також дивитися разом розвивальні подкасти. Головне, аби сюжет був цікавим для дитини, а лексика відповідала її рівню знань.
Вмикайте дитячі англомовні пісні (наприклад, Super Simple Songs, Sing Up). Чудово працюють караоке-версії – і спів, і тренування вимови.
Подаруйте дитині улюблену книгу англійською
Добре, якщо у дитини є обожнюваний жанр чи автор. Тоді можна пошукати переклад або підібрати твір відповідного жанру. Бажано, щоб це була звичайна книга (не онлайн) з яскравими ілюстраціями, що захоплюють увагу. Звісно, пам’ятайте про рівень англійської та любов дитини до читання.
Не треба лякати її великими творами, якщо вона рідко читає. Подаруйте їй комікси або адаптовану дитячу енциклопедію англійською. Вибирайте адаптовані книги з малюнками або серії «Oxford Reading Tree», «Usborne Beginners».
Можете читати разом і обговорювати сюжет. Також цікавий спосіб проведення часу – англійські скоромовки. З їх допомогою можна тренувати якість вимови та й поліпшувати словниковий запас.
Грайте родиною у цікаві ігри
Це найкращий спосіб залучити дитину до повторення та навчання. Ви можете влаштувати змагання всіх членів сім’ї на швидкість, знання слів, правильність написання тощо. Скажімо, хто швидше назве 5 предметів у кімнаті або потрібно відгадати предмет за його описом.
Також можна придбати різноманітні настільні ігри англійською, наприклад, монополію. Гра – це природний спосіб активізувати розмовну лексику.
З молодшими дітьми можна грати у картки, пропонувати їм онлайн-вікторини тощо. Зі старшими дітьми обирайте більш складні інтелектуальні ігри, які зацікавлять дитину своєю логікою та сюжетом. Найкраще доповнювати умови гри невеликими призами. Наприклад, смаколиками. Тоді у дитини буде вища мотивація та уважність.
Розмовні клуби та гуртки
Запишіть дитину на цікаві заняття на період канікул. Це може бути гурток зі спілкування з носіями, вивчення сленгу та ідіом, постановки театральних сценок англійською, розвитку лексики та розмовних навичок за темами. Під час живого спілкування у групі дитина долає страх заговорити та вчиться вживати потрібну лексику відповідно до ситуації.
Зазвичай на гуртках розглядають якийсь певний аспект вивчення мови. Це може бути англійська за мультфільмами та фільмами або ж написання есе та статей. Якщо дитина справді цікавиться певним питанням, вона із задоволенням буде досліджувати його під час канікул.
Продовжуйте заняття з репетитором
Педагог може дібрати такі завдання, з якими ваша дитина не відчує, що виконує якісь навчальні вправи. Вона просто буде весело проводити час. Репетитори завжди персоналізують навчальну програму, адаптуючи її не лише до рівня, а й до хобі дитини.
При цьому вона отримуватиме необхідні знання, зокрема тренуватиме лексичний запас та говоріння. Хоча з репетитором можна розвивати будь-які мовні навички – читання, письмо, вимову, зв’язне мовлення, ситуативне говоріння, розуміння мовлення носіїв. А також готуватися до іспитів.
Онлайн-ігри та ігрові додатки
Ще одна чудова нагода мотивувати дитину навчальними іграми. У цьому разі батькам слід розглянути дитячі застосунки з вивчення англійської. Запропонуйте кілька варіантів на вибір. Наприклад: Duolingo, Lingokids, Fun English, English for Kids. Якщо дитині подобається такий формат, завантажуйте додаток. Швидше за все, вона буде не проти, адже проводить час за ґаджетами.
Достатньо 10-15 хвилин на день, щоб повторювати лексику, фрази, граматику. Так, граючись, дитина буде вчитись і мимоволі запам’ятовувати слова чи правила. Батькам навіть не доведеться її додатково мотивувати, адже яскраві й захопливі ігри для сучасних дітей – це все їхнє дозвілля.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments