Коли ухвалюється рішення про вивчення англійської, перше ж питання, яке ставить перед собою потенційний учень – як краще почати вивчати англійську мову. Немає ніякого універсального варіанту – кожному доведеться шукати щось своє. Однак, сьогоднішнє розмаїття безумовно дозволить зробити правильний вибір. English Prime ділиться подробицями, щоб допомогти прийняти обдумане рішення. Часто найправильніший спосіб – спробувати різні методики, щоб у підсумку зупинитися на тій, що сподобалася найбільше.
Навчання онлайн чи офлайн: що краще?
Насправді обидва формати хороші. Студент абсолютно нічого не втратить, якщо почне вчитися у звичайній мовній школі, в оточенні інших таких самих новачків. Разом з тим, рівень пропонованих знань у випадку з онлайн-навчанням нітрохи не гірший.
Ключова різниця тільки в тому, що офлайн-уроки пропонують живе спілкування і доведеться витратити час, щоб дістатися до школи. Навчання онлайн допомагає цей час заощадити, адже дає змогу розпочати урок будь-де, за наявності комп’ютера та інтернету.
Основні способи навчання
Визначившись із підходом, тепер залишається тільки вибрати відповідний спосіб, як краще вивчати англійську мову. Адже від цього теж залежить дуже багато чого. Навчання в будь-якому разі має бути комфортним, тільки тоді інформація запам’ятовуватиметься краще.
Уроки в групі
Найпопулярніший вибір з усіх. Він доступний також онлайн, проте переважно його обирають в офлайн-форматі. Як і в інших випадках, тут можна обрати курси для початківців, для продовжувачів, для підготовки до складання міжнародного іспиту тощо. У цього методу є свої позитивні та негативні сторони.
Наприклад, серед плюсів можна виділити:
- можливість вчитися не тільки на власних, а й на чужих помилках;
- доступну вартість навчання;
- живу комунікацію з викладачем і одногрупниками;
- командний дух і здорову конкуренцію;
- різноманітність форматів.
Серед мінусів:
- мало часу на детальний розбір особистих питань учнів;
- не завжди зручний розклад занять;
- повна відсутність індивідуального підходу;
- ризик виникнення страху говорити англійською при інших.
Уроки з репетитором
Репетитор – це вибір для тих, кому на заняттях у класі некомфортно, але водночас однаково необхідний наставник, який допоможе з граматикою і численними запитаннями, що обов’язково виникнуть.
З ним можна розбирати тільки конкретні теми, складні для розуміння. Займатися можна скільки завгодно довго, за умови, що фінанси дозволяють. Варто також зазначити, що ціна за індивідуальні уроки вища, ніж за заняття з групою. Але й метод сам по собі продуктивніший, адже програма повністю підлаштовується під рівень знань учня, його темп і можливості.
Водночас бажано підшукати максимально відповідного репетитора, який використовував би різні підходи, старанно готував матеріал, завдання тощо, щоб учень справді розвивався.
Плюси способу:
- вища ефективність;
- графік можна змінювати, за необхідності;
- наявність індивідуального підходу.
Мінуси:
- висока ціна;
- “свого” викладача, можливо, доведеться шукати довго.
Вивчення англійської самостійно
Технології сучасності, а також обсяги наявної інформації дають кожному охочому доступ до величезної кількості навчальних матеріалів. Таким чином, якщо людина прийняла рішення взятися за вивчення англійської, вона може це зробити навіть власними силами. Цей варіант як вивчити англійську ефективно – ідеальний для тих, у кого немає часу на відвідування групових уроків і при цьому не вистачає коштів на оплату послуг репетитора.
Заняття вдома в будь-який зручний час – дійсно комфортний вибір, зі своїми плюсами та мінусами. Займатися можна за відеоуроками, подкастами, за допомогою мобільних застосунків, купивши підручники та прописи. Такий вибір навчання, до речі, обійдеться дешевше за інші перераховані.
Переваги самостійного навчання очевидні:
- для занять можна використовувати офлайн і онлайн-матеріали;
- почати урок можна в будь-який момент і займатися скільки завгодно довго протягом дня;
- нема потреби витрачати зайвий час на дорогу.
Але є і значні мінуси. Особливо на них варто звернути увагу тим, у кого проблеми із самодисципліною:
- якщо навчання ведеться з нуля, не вийде поставити вимову правильно;
- може бути важко відстежувати власний прогрес;
- потрібен високий рівень організованості, адже великий ризик закинути навчання через відсутність наставника і чіткого розкладу.
Немає потреби концентруватися виключно на одному варіанті. Можна спробувати кожен, щоб зрозуміти, як краще буде вчити англійську мову. Комусь комфортніше їздити до школи й отримувати мотивацію від учителя та спілкування з одногрупниками. Іншим людям більше подобається спілкуватися віч-на-віч із репетитором. Третім буде достатньо всього лише виділяти хоча б пів години на день на самонавчання.