ТОП-5 перспективних професій в наступні 5 років

Ринок праці стрімко змінюється – раз на кілька років з’являються зовсім нові професії та спеціальності, про які ми не чули раніше. І це не дивно, адже змінюється весь світ, прогрес торкнувся кожної сфери, а отже – пора переглядати рейтинг найпопулярніших професій. Звісно, передбачити усі тренди не так просто. Втім, перспективні професії, які користуватимуться попитом в наступні 5-7 років, вже можна відстежити.

Ми підготували рейтинг із ТОП-5 професій, які не втратять своєї актуальності в найближчі кілька років.

Дизайнер інтер’єрів

Розпочнімо з однієї із найбільш творчих та креативних професій у нашому списку, яка підійде візуалам. Тобто людям, які вміють чи хочуть навчитись створювати красу. Все більше людей сьогодні перед тим, як робити ремонт, замовляють послуги професійних досвідчених дизайнерів, які можуть:

  • розробити план інтер’єру всього будинку чи квартири або ж окремої кімнати;
  • продумати розміщення всіх дротів, труб та інших комунікацій;
  • продумати інтер’єр, згідно з стилем життя та усіма побажаннями мешканців квартири;
  • раціонально використовувати кожен квадратний метр;
  • розробити кілька різних прикладів для порівняння та вибору найкращого варіанту.

До речі, сьогодні дизайнерам помітно спростили роботу з планування простору: розміщення меблів та побутової техніки, декору, оздоблення тощо. Для цього можна використовувати спеціальні сервіси. Вони бувають платними та безкоштовними і здатні допомогти із візуалізацією майбутнього інтер’єру. Подивіться тут список програм для проєктування будинків, щоб детальніше ознайомитись із їхнім функціоналом.

Фінансовий експерт

Фінансова сфера сьогодні зазнала чималих змін. Проте дещо залишилось незмінним – більшості компаній будь-якої галузі та типу необхідні такі фахівці, як бухгалтери, аналітики, аудитори тощо. Такі спеціалісти можуть стати частиною команди на підприємстві, а можуть працювати, наприклад, в консалтингових фірмах чи навіть фрілансерами. Додатковий плюс на майбутнє – вивчати особливості управління фінансами в різних країнах – так ви зможете працювати з компаніями, що виходять на міжнародний ринок.

IT-фахівець

Ті, хто кажуть, що в IT галузі сьогодні забагато працівників, помиляються. Хороших спеціалістів все ще помітно бракує. Тож ця професій продовжить бути актуальною мінімум найближчі 5 років. Ще одна причина популярності – постійні зміни в принципах роботи. Багатьом IT-фахівцям, які прийшли в цю сферу з десяток років тому, важко перелаштовуватись на новий лад. Тому сучасні компанії часто шукають молодих спеціалістів, які пройшли навчання за актуальними програмами та володіють усіма потрібними навичками: хард-скілз, софт-скілз.

При цьому IT-галузь – це не лише програмування у чистому вигляді. Придивіться, наприклад, до професії рекрутер, івент-менеджер тощо.

Викладачі та філологи іноземних мов

Якщо років 10-15 тому всі говорили про важливість вивчення англійської мови та перспективність професії перекладача з англійської, сьогодні цими знаннями нікого не здивуєш. Втім, це не означає, що вивчати іноземні мови не потрібно. Велика кількість українців мріють працювати в закордонних компаніях. Особливо тепер, коли величезна кількість посад доступна для дистанційної роботи – тобто не потрібно переїжджати, адаптуватись, отримувати робочу візу тощо.

Звісно, спеціалісти з англійської мови все ще потрібні. Це універсальна мова, яка використовується в різних галузях (в тій же IT-сфері).

Втім, можна піти більш оригінальним шляхом та зайнятись вивченням мов, які будуть особливо актуальними в найближчому майбутньому. Це скандинавські мови, арабська, німецька, японська, корейська тощо.

Психологи

Ще кілька десятків років тому психічні розлади були чимось табуйованим. Через це багато людей не отримували своєчасної допомоги. Втім, сьогодні все помітно змінилось – люди стали дедалі більше уваги приділяти своєму психічному здоров’ю. Тож не дивно, що послуги практикуючих психологів сьогодні особливо актуальні. Тим паче, що останні кілька років для українців були доволі важкими – багатьом через надмірний стрес потрібна допомога фахівця.

Звісно, стати психологом за кілька місяців неможливо – для цього потрібна спеціальна вища освіта, а також постійне покращення та вдосконалення своїх знань і навичок. Надалі з освітою психолога ви можете піти у приватну практику, у поліклініку, у заклади освіти тощо.

Вивчивши наш список професій, ви зможете підібрати спеціальність, яка буде популярною та актуальною протягом наступних п’яти років. Головне – рухатись в ногу з часом, вивчати сучасні підходи до виконання робочих завдань та постійно вдосконалюватись у обраній сфері.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments