Рейтинг мов програмування

Мова програмування – це набір різних правил і команд, з урахуванням яких розробники пишуть код. Наразі їх існує понад триста. Девелоперу неможливо знати їх усі. Розбираємося, яку мову програмування краще вивчати.

Топ 10 мов програмування

Неможливо сказати, яка мова програмування найперспективніша чи найпопулярніша. Бо різноманітні рейтинги складаються за різними показниками – використання у комерційних проектах, особисті уподобання, рівень заробітних плат тощо. Їх треба враховувати для розуміння, яку мову програмування вчити на початку кар’єри або щоб прокачати професійні скіли. Більше про це розкажуть у Комп’ютерній школі Hillel. Подивіться уважно – там є курси програмування на будь-який смак!

Тепер розглянемо наш умовний топ мов програмування.

Javascript

Доволі легка для вивчення мова, яка кожен рік стає ще популярнішою. Можна кодити на нативному javascript або використовувати JS із фреймворками, створюючи веб-ресурси, серверні та мобільні застосунки, різноманітні ігри.

Java

Цю строго типізовану об’єктно-орієнтовану мову програмування загального призначення використовують у різних сферах:

  • додатки для Android;
  • банківські системи;
  • геймдев;
  • наукове ПЗ;
  • Big Data тощо.

Java ідеально пасує резюме кожного девелопера.

Python

Попит цієї високорівневої мови загального призначення стабільно зростає останніми роками. Python використовується для автоматизації процесів, у розробці веб- та мобільних застосунків, геймдеві, BigData, машинному навчанні та багатьох інших сферах.

C#

Універсальна мова, розроблена Microsoft. Компанія продовжує підтримувати та розвивати C#. На ній пишуть ігри, офісне ПЗ, веб-додатки, нейромережі.

Typescript

Ця статично типізована мова почала займати нові ніші. Тепер вона використовується не тільки у фронденті, а й у Back-end і Full Stack-проектах. Це можуть бути веб-, серверні та мобільні додатки, фреймворки тощо.

PHP

Потреба у PHP буде завжди. І пояснюється це дуже просто – цією мовою пишуть серверну частину більшості сайтів. Крім того, у PHP дуже легкий синтаксис і вона сумісна з усіма ОС.

Kotlin

Google зробив Kotlin офіційною мовою для розробки продуктів під Android. Тому її актуальність зростає щороку, поступово витісняючи Java зі сфери мобільних додатків. Звичайно, таке заміщення відбудеться не швидко, але вивчення Kotlin стане корисним скілом на майбутнє.

C++

Це статично типізована мова зі складним синтаксисом, яка незамінна у сучасному геймдеві, при розробці операційних систем, драйверів, штучного інтелекту та прикладного ПЗ.

DB

Мови баз даних дуже специфічні, хоч і доволі нескладні для освоєння навіть новачками. Оскільки БД використовуються майже всюди, тому DB найчастіше вивчаються як додаткові.

Swift

На ньому створюються сервіси та програми для iOS, macOS, iPadOS, watchOS і tvOS. Мову легко вивчити, а вміння програмувати на Swift дозволить бути зажаданим у рекрутерів, враховуючи постійне розширення екосистеми Apple.

Як бачите, не існує найкращої мови програмування. Все залежить від вимог проекту та особистих уподобань.

Не хочете бути девелопером, але є бажання стати частиною айті? Можете розпочати нову кар’єру, обравши потрібні курси маркетингу. Після навчання ви зможете спробувати свої сили у СММ чи інтернет-маркетингу.

За матеріалами: https://ithillel.ua/