Працевлаштування за кордоном у 2023р із Jooble

2022 рік став надзвичайно складним для всіх українців. Багато людей змушені були покинути свої домівки, втікаючи від того жахіття, що принесли на наші землі рашисти. Тікаючи від війни наші громадяни шукали прихистку в Польщі, Німеччині, Великій Британії, Словаччині, Чехії, Франції, Італії та інших країнах. Країнах, які без будь-яких питань надавали житло, продукти та усе необхідне для життя. Звичайно, ми вдячні за допомогу, за розуміння, за підтримку та пора вже нарешті усвідомити, що нам допомагають, але нічим не зобов’язані. І рано чи пізно потрібно буде або повертатись додому, або зрозуміти, що робота за кордоном, це саме те що вам потрібно для того, щоб не втрачати поваги до себе. Більше того,  працюючи на благо тієї країни, яка свого часу допомогла вам, ви перестанете бути залежними від чиєїсь допомоги та й зможете віддячити країні сплачуючи податки.

Зовсім недавно у польській газеті Rzeczpospolita вийшла стаття, що наробила шуму на всю Європу. Йдеться про те, що у Польщі погіршується ставлення до українських біженців. Згідно з опитуванням, поляків дратує іноземна мова – переважно російська, якою розмовляють деякі переселенці, також те, що українці розслабилися в спокійній країні, а поведінка деяких переселенців жахає навіть самих українців. Тому, щоб таких статтей більше не було, пропонуємо вам сервіс, що допоможе з пошуком роботи за кордоном. Незалежно від того, яку саме роботу ви шукаєте, сервіс Jooble допоможе кожному. Заробляйте на життя, змінюйтеся та знайдіть свою пристрасть.

А для тих, хто на даний час перебуває у роздумах, робота у якій країні вам потрібна, наводимо наш топ-6 країн для проживання та роботи за кордоном для біженців з України.

Німеччина – працівник розшукувався вчора

Німці не приховують, що їм бракує рук для роботи. Німецькі офіси готові платити українцям за професійне навчання та працевлаштування у місцевих компаніях. Сьогодні Німеччина, поряд з Великою Британією, є найпопулярнішим напрямком економічної еміграції. Німці досить високо оцінюють роботу наших працівників. Старіюче німецьке суспільство потребує людей медичних професій, а також спеціалістів усіх видів: електриків, сантехніків, ремонтно-будівельних бригад, зварювальників, малярів та механіків. Наші спеціалісти мають там відносно хорошу репутацію, а це означає, що ми зараз можемо отримувати значно вищу зарплату, ніж раніше.

Чехія – рай для ІТшників

Вже кілька років поспіль до числа популярних професій, які можна знайти легально в Чехії, входять:

  • водій;
  • кухар;
  • офіціант;
  • зварювальник;
  • будівельник.

Також країні потрібні матеріально-технічні працівники та вчителі. Українці можуть працювати без спеціальних дозволів, якщо вони мають статус біженця або отримали вид на проживання в Чехії. Якщо ви зацікавились, які є вакантні пропозиції на даний час, перейдіть за посиланням Робота Чехія, ми впевнені, що ви знайдете щось цікаве для себе.

Також у Чехії дуже затребувані ІТ-працівники. Якщо громадянин України підтвердить свою кваліфікацію і надасть документ про освіту, у нього буде можливість влаштуватися на високооплачувану роботу.

Польща – країна сезонних заробітків

Для всіх українців словосполучення робота Польща, в основному асоціюється з сезонними заробітками, проте це далеко не так. Сезонна робота, дійсно, є одним із найпопулярніших способів легального працевлаштування в Польщі. Та окрім такої, на сайті Jooble ви зможете знайти багато інших, цікавих вакансій.

Та все ж, що таке сезонна робота? Це вакансії, які з’являються лише на певний період. Наприклад, збір полуниці та інших культур, який припадає на певний час, коли врожай дозріє. Подібна ситуація з роботою, пов’язаною з туристичним сезоном – роботодавцю вона потрібна лише у відповідний період. Сезонні роботи зазвичай тривають навесні і влітку, але деякі роботи можуть тривати восени, у вересні, жовтні і навіть до листопада – до заморозків. Пік попиту на сезонних працівників припадає на період з травня по вересень. І, дійсно, у цей період вакансій для сезонних робітників є дуже багато.

Як і будь-який процес, сезонна робота в Польщі в 2023 році має переваги і недоліки. Саму сезонність у цьому ракурсі розглядати не будемо, тому що для різних людей вона може бути як гідною, так і невигідною.

Іноді на такі роботи йдуть люди, які не знайшли іншого роботодавця – для них обмеження по часу, звичайно, мінус. Для інших, навпаки, сезонна робота в Польщі на 2023 рік дає можливість підробитися у відпустку, взяту на іншому підприємстві, тобто безперечний плюс. Сезонна робота в Польщі також дуже популярна для студентів, які під час канікул можуть заробити грошей.

Велика Британія – велика мрія українців

На сьогоднішній день Велика Британія є, напевно,  найпривабливішим місцем для життя та повсякденної роботи для українських біженців. Курс фунта є відносно стабільним, а вакантні пропозиції досить різноманітні. А ще зважаючи на допомогу британців Україні, що для нас має безперечно велике значення, а також відгуки вже влаштованих наших громадян, багато описувати про переваги працевлаштування в Британії просто немає потреби. У цій країні ви легко знайдете робоче місце, від водія чи прибиральниці до фахового працівника за освітою. Найважливіше тут – це знання англійської мови.

 

Нідерланди – вже не просто тюльпани

Телекомунікації, будівництво, промисловість і сільське господарство – ось ті галузі, в яких голландці мають великі проблеми з пошуком відповідних працівників у своїй країні. Більше того, вони надзвичайно відкриті та добрі люди до інших, і українці швидко завоювали там визнання як надійні працівники. Звичайно, у цій країні ми також знайдемо багато цікавих пропозицій роботи в садівництві, збиранні фруктів і овочів або в теплицях, але, зважаючи на обставини, сьогодні голландський ринок відкрився для нас набагато більше, ніж це було формально до війни. Сьогодні досвідчений український фахівець може успішно конкурувати на голландському ринку праці та заробляти багато грошей.

Якість життя в Нідерландах є однією з найкращих, а мінімальна зарплата однією з найвищих. Серед Європейських країн система охорони здоров’я тут є найкращою, займаючи 3 місце у світі. Нідерланди – це країна, де люди найщасливіші.

Ірландія – все ще зелений острів?

Популярний напрямок, який  охоче обирають  наші співвітчизники це Ірландія. І тут немає нічого дивного. Країна відкрила двері для наших біженців та цінує наших фахівців. Найбільше цінуються українські  професіонали з багатьох галузей промисловості та водії. Звісно, не бракує сезонної та випадкової роботи, де українці охоче влаштовуються на повний робочий день.

Якщо ви досконало володієте англійською і вирішили використати ці навички для побудови кар’єри в чужій країні, то спокійно можете обирати Ірландію. Та майте на увазі, що тут високий рівень безробіття. Тому, коли ви шукатимете роботу, вам, можливо, доведеться конкурувати з місцевими жителями, чого не сталося б, наприклад, у Нідерландах.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments