5 найпоширеніших помилок, які студенти роблять у своїх дипломних роботах та як їх уникнути

Під час написання дипломного проекту автор не застрахований від виникнення проблем та різних скрутних ситуацій. Проблеми можуть стосуватись самого дослідження, пошуку джерел для розгляду тематики або навіть самого процесу написання тексту. Кожна помилка стає приводом до  нескінченних доопрацювань та виправлень недоліків.

Коли ж немає бажання безкінечно переробляти роботу, слід не відмовлятися від допомоги студентам, яку надають справжні професіонали у даній сфері. Але знати перелік найпоширеніших помилок, які допускають студенти при написанні дипломних робіт, не буде зайвим.

Рейтинг типових помилок, які слід врахувати

Під час написання роботи може бути проблеми нестачі чи надлишку. У першому випадку маємо справу з нестачею матеріалу для досліджень, неповним викладом, нестачею джерел тощо. Стосовно другого випадку, мова йдеться про перевантаженість роботи непотрібною інформацією, а це не йде на користь автору. Але ці помилки виявляються вже в процесі опрацювання роботи. Помилки можна зробити ще на самому початку. ТОП-5 таких помилок можна описати так:

 1. Помилковий вибір теми.
 2. Неправильне оформлення роботи.
 3. Помилки у формулюваннях тверджень та обґрунтувань власної думки.
 4. Неправильний вибір джерел для написання роботи.
 5. Неправильне виділення об’єкту та предмету дослідження.

Як написати ідеальну дипломну роботу та уникнути всіх помилок?

Ще одна серйозна помилка студентів – написання роботи в останній момент буквально за тиждень до здачі. За цей час неможливо написати якісну роботу, яка буде високо оцінена під час захисту. Мінімальний термін, необхідний для написання роботи, становить близько 2 місяців. Щоб грамотно скласти дипломний проект та не зробити перерахованих вище помилок, не слід нехтувати наступними порадами:

 • починайте роботу над проектом вчасно – це дасть достатньо часу, щоб відкоригувати недоліки;
 • уважно вивчіть усі вимоги щодо написання роботи, які можна знайти у методичних матеріалах;
 • не бійтесь ставити питання науковому керівнику проекту, бо нічого незручного в тому немає;
 • не використовуйте неперевірені та ненадійні джерела інформації, але джерел, на які буде опиратися робота, має бути вдосталь;
 • категорично відмовтеся від відвертого плагіату, а от брати гарні роботи в якості прикладу ніхто не боронить;
 • постійно звіряйте відповідність змісту, завдань та висновків, щоб проект був одним цілим, а не поєднанням різнорідних частин.

Складно почати роботу над дипломним проектом, коли немає впевненості, достатнього часу чи розуміння висунутих вимог. Однак і в цьому випадку є рішення – біржа студентських робіт. На цьому сайті можна знайти автора, який допоможе створити якісний проект та передати його Вам вчасно.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments