Зір у цифрову епоху: як уникати цифрової втоми очей

Життя сучасної людини неможливо уявити без різноманітних гаджетів для роботи та дозвілля. Використання ноутбуків, смартфонів, стаціонарних і планшетних ПК дає змогу автоматизувати безліч процесів — від створення документів до отримання корисної інформації. Однак сучасні пристрої з високоякісними дисплеями негативно впливають на органи зору. Найрозповсюдженіша проблема, що виникає через використання високотехнологічних гаджетів, — хронічна втома та відчуття перенапруження очей. Варто з’ясувати, які дієві методи допоможуть захистити органи зору від негативного впливу екрана.

Цифрова втома: за якими ознаками розпізнати

Це явище також називають комп’ютерним зоровим синдромом. Виникає через регулярне тривале використання гаджетів. Цифрова втома органів зору характеризується певним переліком ознак, до якого належать:

  • легкий біль і відчуття напруженості навколо очей;
  • подразнення слизової оболонки, що супроводжується болем і почервонінням;
  • двоїння та втрата чіткості контурів картинки;
  • запаморочення й легка нудота під час навантаження органів зору.

Попри те, що перелічені симптоми сигналізують про цифрову втому очей, більшість офтальмологічних захворювань, зокрема й катаракта, також можуть супроводжуватися подібними проявами. Тому рекомендується звернутися до лікаря. Сучасне інноваційне лікування катаракти в Чернівцях дасть змогу відновити зір і покращити якість життя.

Як запобігти цифровій втомі очей

Використання простих прийомів для зняття втоми допоможе захистити органи зору від негативного впливу гаджетів. Перелік рекомендацій:

  • після значних зорових навантажень слід використовувати зволожувальні краплі, або сльозозамінники;
  • важливо контролювати рівень вологості в приміщенні, де доводиться перебувати тривалий час, адже надмірно сухе повітря подразнює слизову оболонку очей;
  • необхідно звернути увагу на відстань від обличчя до монітора (оптимальний показник варіюється в межах 70–80 см);
  • під час читання, використання гаджетів, рукоділля слід давати очам відпочивати принаймні кожні пів години;
  • якщо доводиться протягом багатьох годин поспіль працювати за комп’ютером, можна придбати спеціальні окуляри.

Ефективно зняти втому допомагає проста гімнастика для очей, яку можна виконувати щоденно. До комплексу входять прості вправи, наприклад почергове розплющення та заплющення очей, фокусування на предметах, що знаходяться на різній відстані, тощо.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments