Вітамінна підтримка для мозку – запорука успішного навчання

Сучасний ритм життя, недосипання, стреси, нераціональне харчування – все це може негативно позначатися на роботі мозку, стані пам’яті, когнітивних можливостях як дорослих, так і дітей. Така ситуація має негативний вплив на життя в цілому, але особливо заважає ефективному навчанню. Коли йде процес навчання, дуже важливо стежити за тим, щоб робота мозку була максимально продуктивною, тоді учень зможе реалізовувати свій потенціал на повну.

Існують прості засоби, за допомогою яких можна підтримувати роботу мозку в нормі. Їх нескладно застосовувати, і при цьому вони дуже результативні. В першу чергу мова йде про забезпечення організму необхідною кількістю вітамінів.

Вітаміни та інші речовини, які потрібні для нормальної роботи мозку

До найбільш важливих для мозку вітамінів належать:

  • Вітамін В1. Сприяє покращенню уваги позитивно впливає на настрій.
  • Вітамін В2. Позитивно впливає на роботу нервової системи, важливий для профілактики хвороби Альцгеймера.
  • Вітамін В4. Покращує сон, необхідний для якісної роботи нервових клітин мозку.
  • Вітамін В6. Допомагає протистояти стресам, покращує постачання кисню.
  • Вітамін В9. Необхідний для нормального проведення  нервових імпульсів, сприяє підвищенню уваги.
  • Вітамін В12. Потрібен для  виробництва нейромедіаторів.
  • Вітамін Д. Захищає нервові клітини від ушкоджень, необхідний для нормального планування та обробки інформації.

Також є інші речовини, які активно впливають на роботу мозку. Наприклад, магній підвищує стійкість до стресу, залізо допомагає клітинам мозку отримувати достатню кількість кисню, омега-3 покращує кровопостачання мозку, активує його роботу.

Як отримати необхідні для мозку вітаміни

Всі вітаміни та інші речовини, що необхідні для нормальної мозкової активності та ефективного навчання ви можете отримати з їжі. Але для цього потрібно мати певні навички та знання. Треба вміти формувати збалансований раціон, правильно підбирати продукти, грамотно їх поєднувати. Якщо для вас це складно, то ви можете скористатися допомогою вітамінних комплексів. В аптеці ви можете купити вітаміни для дітей, в яких склад підібраний таким чином, щоб забезпечити організм дитини всіма необхідними речовинами. Також ви можете купити і якісь окремий вітамін, якщо знаєте, що існує нестача саме його. Наприклад, можна придбати вітамін Д, нестачу якого ми зазвичай відчуваємо взимку. Також можна купити Омега-3 та інші корисні для роботи мозку речовини.

Зазвичай таки добавки приймають курсами кілька разів на рік. Для того, щоб визначити, що саме потрібно вашій дитині, проконсультуйтеся з лікарем.

Додаткові методи, що допоможуть мозку більш ефективно навчатися

Для здоров’я мозку і збереження відмінних показників запам’ятовування також звертайте увагу на такі речі:

  • Здоровий сон. Він життєво необхідний для підтримки в нормі обмінних процесів та хорошої пам’яті.
  • Фізична активність. Прогулянки, пробіжки та інші види фізичної активності позитивно впливають на здатність до запам’ятовування та інші функції мозку.
  • Тренування мозку. Для ефективної роботи мозку потрібні розвинені асоціативні зв’язки. Їхньому розвитку можуть допомогти найрізноманітніші речі: тренування пам’яті, прослуховування музики, подорожі.

Все це разом допоможе якісно використовувати мозок та буде сприяти успішному навчанню дитини.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments