Колаген: коли потрібен та протипоказання

Колаген — природний пептид, на частку якого припадає близько 30% від загальної кількості білка в організмі. Він присутній у продуктах тваринного походження (курці, яловичині, рибі) та складається з трьох амінокислот — гліцину, проліну та гідроксипроліну. Ці амінокислоти групуються разом, утворюючи білкові фібрили в структурі потрійної спіралі. Для її утворення також потрібна необхідна кількість вітаміну С, цинку, міді та марганцю.

Організмом речовина використовується для формування сполучної тканини, основного структурного компонента кісток, шкіри, м’язів, сухожиль і хрящів.
Процес старіння та спосіб життя, наприклад куріння та тривале перебування на сонці, можуть уповільнити вироблення колагену в організмі. Тому його рекомендується приймати додатково у вигляді харчових добавок. У лінійці Доппельгерц за посиланням https://anc.ua/product/doppel-herts представлено спеціальні комплекси, які допоможуть підтримати здоров’я суглобів, кісток, м’язів і шкіри.

Для чого потрібен колаген

Експерти виділяють чимало переваг білка для таких систем організму, як:

  1. Суглоби — колагенові добавки допомагають зменшити суглобовий біль і покращити рухливість. Деякі дослідження показують їхню користь за остеоартриту, особливо колінного.
  2. Кістки — запобігає втраті кісткової маси, тому рекомендується як профілактичний засіб від остеопорозу, особливо жінкам у постменопаузі, коли спостерігається швидке витончення кісткової тканини. Колаген сприяє збільшенню мінеральної щільності кісток, посиленню кісткоутворення та зменшенню деградації кісток.
  3. М’язи — добавки пептидів колагену в поєднанні з силовими тренуваннями можуть збільшити м’язову масу та запобігти її подальшій втраті.
  4. Серце — допомагає в лікуванні та запобіганні атеросклерозу або затвердінню артерій.
  5. Шкіра — підвищує еластичність шкірних покривів та уповільнює їх старіння. Приймання 10 г колагену щодня протягом восьми тижнів покращує гідратацію, що призводить до розгладжування зморшок та усуває сухість. Таку дію надає препарат Доппельгерц Б’юті колаген, який можна замовити на https://anc.ua/.

Препарати з колагеном безпечні в дозуванні 10 г на день протягом шести місяців.

Запобіжні заходи

Наразі не відомо про взаємодію колагену з ліками. Але його не варто додавати до раціону в разі:

  1. захворювання нирок — можливе підвищення концентрації білка в крові, що може спричинити ниркову дисфункцію;
  2. алергії — на рибу, молюски чи яйця.

 

Також можуть виникнути побічні ефекти з боку шлунково-кишкового тракту, особливо в разі приймання високих доз.
Попри те, що відомі перспективні результати досліджень, необхідно проконсультуватися з лікарем про доцільність застосування колагенових добавок у кожному конкретному випадку, перш ніж додавати їх у свій раціон.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments