Лотерейне шахрайство – все, що потрібно знати

Як захиститися від лотерейних шахраїв?

Популярність лотерейних ігор зробила їх ласим шматочком для різноманітних шахраїв. Це не дивно, адже люди, які прагнуть швидко розбагатіти в гонитві за примарним виграшем, часто роблять необдумані вчинки. Як не потрапити на хитрощі аферистів і які запобіжні заходи варто вживати для своєї безпеки – розглянемо нижче.

Грайте лише на перевірених порталах

Імовірність взаємодії зі зловмисниками значно знижується, якщо ви граєте на офіційних сайтах. Нехай їх не так багато, як компаній без ліцензії – нічого кращого незареєстровані особи не запропонують, а ось ймовірність обману величезна. Неліцензовані оператори можуть надурювати, не виплачувати виграші, збирати особисті дані користувачів та передавати їх третім особам.

В Україні один з найбільших та найстаріших операторів – це Українська Національна Лотерея. На порталі компанії ви знайдете сотні розваг від традиційних лотерей із розіграшами у прямому ефірі, наприклад УНЛ Кено, до миттєвих ігор зі скретч-картами та аналогів слотів. Все програмне забезпечення ліцензійне, надане найкращими світовими розробниками. А це гарантує не лише чесну гру, а й комфорт.

Ви не можете виграти в лотерею, якщо не брали у ній участі

Один з найпоширеніших способів шахрайства – розсилання листів або смс з оповіщенням про великий виграш. Такий спам може мати кілька цілей: від збору інформації до грошових махінацій.

У жодному разі не радимо вам переходити за посиланнями або зв’язуватися з автором розсилок, оскільки це небезпечно. Навіть, якщо адреса здається вам справжньою. Офіційні лотерейні оператори не проводять виграшів наосліп, тому що це не вигідно навіть як маркетингова стратегія.

Тому якщо ви не купували лотерейний білет, то й мільйон просто так виграти не можете. А якщо купували, то краще зайдіть у свій обліковий запис на сайті оператора і перевірте інформацію там.

Запобіжні заходи для захисту від лотерейних аферистів

Безумовно, існують численні хитрощі, щоб відібрати гроші довірливих українців. Тому рекомендуємо дотримуватися наступних правил безпеки, які захистять вас від небажаних контактів та ризикових угод:

  • не відповідайте на листи про виграш і не переходьте за посиланнями з них;
  • не залишайте свої дані, інформацію про банківську картку, паролі доступу до банкінгу на підозрілих сайтах;
  • нікому не давайте пароль доступу до вашого облікового запису в онлайн казино;
  • не перераховуйте жодних «сервісних зборів» за отримання майбутнього призу, лотерейні сервіси можуть заблокувати певну суму на рахунку для валідації картки, але зазвичай це не більше кількох гривень;
  • не допомагайте нікому, в тому числі і своїм знайомим, отримати приз або особисто взяти участь у його оформленні;
  • не погоджуйтесь на пропозиції поділитися з вами виграшем за певні дії.

Також пам’ятайте, що не існує жодних секретних правил чи стратегій, які гарантують зірвати джекпот. Якщо вам пропонують подібну інформацію (а зазвичай її пропонують за гроші або відсоток від майбутнього виграшу) – це ще один спосіб шахрайства. Якби хтось володів подібними секретами, то навряд чи став би ними ділитися. Тим більше з незнайомими людьми в соціальних мережах.

Як перевірити надійність лотерейного порталу?

Найкращий спосіб перевірити надійність сайту з лотерейними іграми – дізнатися, чи він має ліцензію на цей різновид діяльності. Зазвичай, ця інформація є у вільному доступі в окремій вкладці «Про компанію». Також можна перевірити репутацію порталу за допомогою відгуків на профільних формах, на сайтах моніторингу, у незалежних рейтингах.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments