Віртуальна реальність – помічник у навчанні

У сучасному світі набуває все частіше використовуються різноманітні технології, методи та стратегії у навчанні. Вони виступають ефективними інструментами освітнього процесу. Засоби застосовуються для залучення учнів до навчального процесу, отримання відгуку та думки щодо предмета та окремих його аспектів. Педагоги сьогодні мають можливість створювати закриті групи чатів або спеціальні профілі у соціальних мережах, котрі допомагають в комунікації учасникам освітнього процесу. 

Користь AR та VR

Імерсійні технології (віртуальна та доповнена реальність) відкривають широкі можливості для студентів і учнів. Вони дозволяють зануритися в навчальний процес та для:

  • Глибокого вивчення та дослідження матеріалів;
  • аналізу наслідків світових подій;
  • участі у віртуальних археологічних експедиціях та ін.

І все це в доступній й розважальній формі. AR і VR дозволяють отримати досвід, до якого зазвичай важко дістатися. Вони надають можливість навчатися і це навчання часто виявляється цікавішим навіть за азартні розваги та бездепозитний бонус.

Корисні аспекти імерсійних технологій:

  • Наочність: віртуальний простір дозволяє детально досліджувати процеси та об’єкти. Це в рази цікавіше перегляду зображень у підручнику;
  • зосередженість: людина під час вивчення нового не відволікається на зовнішні подразники, поринаючи в матеріал;
  • максимальне залучення: Імерсійні технології надають можливість учню контролювати та змінювати сценарії подій. Це дає змогу стати свідком історичних подій, виконувати хімічні та фізичні експерименти, грати в тематичні ігри;
  • безпека: VR та AR технології допомагають проводити складні хірургічні операції, керувати автомобілями і космічними кораблями, вивчати небезпечні хімічні речовини;
  • результативність: використання VR-шоломів дозволяє краще запам’ятовувати інформацію.

Імерсійні технології відіграють важливу роль у навчанні дітей з вадами розвитку. Вони допомагають створювати інклюзивне навчальне середовище з урахуванням потреб і можливостей кожного учня. 

Світовий досвід

Імерсійні технології набули популярності в різних університетах світу. Наприклад, у Держуніверситеті Північної Кароліни вони застосовуються для поглибленого вивчення природничих наук. Під час польових досліджень, що відбуваються у віртуальному всесвіті, студенти спостерігають і вивчають живі організми в природному для них середовищі.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments