Що треба знати про свою ЦА і чим це допоможе?

Виходячи на ринок, компанія має чітко орієнтуватися на конкретного споживача — свою цільову аудиторію. Адже універсальних товарів практично не існує — для кожного віку, статі, соціальної групи притаманні індивідуальні потреби й інтереси. Пошук та орієнтація на свою цільову аудиторію — це таргетинг, і цьому можна навчитися.

Академія інтернет-маркетингу Webpromoexperts запрошує на навчання таргетингу. Цей курс буде корисний досвідченим маркетологам та початківцям, які лише планують розпочати свій перший стартап.

Чому аналіз ЦА важливий і що він передбачає

Збірний образ цільової аудиторії (ЦА) лежить в основі маркетингового профілю компанії. З огляду на нього розробляється креатив та тригери у матеріалах з просування продукції. Без належним чином підготовленого портрета клієнта рекламні кошти будуть витрачені марно.

Для створення образу цільової аудиторії варто використовувати 5 основних способів аналізу:

  1. Аналіз ЦА конкурентів. Вивчення профілів підписників конкурентних компаній дозволить дізнатися подробиці про їх вподобання та особливості. Це кропітка робота, яка може виконуватися тільки вручну, але найбільш важлива.
  2. Визначення демографічних параметрів — ключовими характеристиками вважаються: вік, стать, локація, соціальний статус, сімейний стан, рівень доходу.
  3. Психологічне дослідження — визначення стилю життя, цінностей, принципів, поглядів.
  4. Акцентування соціальних проявів — шляхом дослідження коментарів та способів спілкування цільової аудиторії між собою та з компаніями-конкурентами легко визначити їх очікування та потреби.
  5. Проведення інтерв’ю та анкетувань — живе спілкування зі своєю клієнтурою або потенційними користувачами в сторіс та месенджерах дасть найкраще уявлення про їх активність та зацікавленість.

Найкращі результати маркетолог отримує при застосуванні всіх перелічених інструментів комплексно. Завдяки їм формується всебічне бачення свого клієнта та способів впливу на нього.

Як використовувати профіль ЦА

Ефективному SMM-спеціалісту важливо добре розумітися на продукті, який він презентує, та на користувачі, на якого розрахований цей продукт. Усвідомлення себе як потенційного покупця і частини цільової аудиторії дозволяє маркетологу створити контент від першої особи — цікавий, влучний та корисний реальним користувачам. Це необхідно для розвʼязання таких завдань:

  • Персоналізоване налаштування ресурсів, що неодмінно привертають увагу та спонукають до позитивного відгуку.
  • Підвищення залученості. Завдяки розумінню комунікативних особливостей ЦА, можна розробити оптимальний контент та залучити саме ті медіаресурси, які є найбільш зрозумілими та близькими клієнтам. Це забезпечить найвищий ступінь взаємодії та спонукатиме до активної дії (купівлі, замовлення).
  • Створення дієвої стратегії просування. Орієнтація на цільову аудиторію допомагає у розробці стратегії просування товару, яка є найбільш економічно ефективною, забезпечує кращі результати з продажу за обґрунтованих витрат на рекламу.

Насамкінець, орієнтація на цільову аудиторію створює передумови для ведення соціально відповідального бізнесу, створеного з метою забезпечення потреб споживача. Це основа процвітання самої компанії та підтримки стійкої економіки держави.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments