Два лікарські засоби, що містять однакову діючу речовину, вважаються біоеквівалентними, якщо вони є фармацевтично еквівалентними або фармацевтично взаємозамінними, а їх біодоступність (швидкість і ступінь всмоктування) при введенні в однаковій молярній дозі знаходиться в попередньо визначених допустимих межах. Ці обмеження встановлені таким чином, щоб обидва препарати демонстрували порівняно однакову поведінку всередині організму, що означає подібність з точки зору безпеки та ефективності.
Чому проводяться дослідження біоеквівалентності
Основна мета полягає в тому, щоб продемонструвати, що досліджуваний (дослідний) препарат є терапевтично еквівалентним порівняно з оригінальним (еталонним) препаратом Якщо вищезазначене припущення підтверджується, досліджувані препарати можна використовувати як взаємозамінні, досягаючи того самого терапевтичного ефекту. Фармацевтичні компанії розробляють замінники оригінальних препаратів, створюючи таким чином конкуренцію на фармацевтичному ринку, розраховуючи на високі прибутки від продажу більш дешевого еквівалента. А це означає, що на прилавках аптек лежать ліки з різними назвами, різними цінами, але з одинаковими фармацевтичними діями на організм людини. Такі препарати називають дженерики.
Якщо ви потрапляли у ситуації, коли потрібно знайти біоеквівалентні препарати, то в Україні є вебсайт rx.ua який чудово допоможе вам швидко і просто вирішити цю проблему. Даний сайт є онлайн версією довідника еквівалентності лікарських засобів Rx index, що містить інформацію про лікарські засоби з доведеною ефективністю за редакцією професора І. А Зупанця та академіка НАН України, професора В. П. Черних. Також даний сервіс дозволить безкоштовно отримати повну інформацію про лікарські засоби, що вас цікавлять, компанії, що їх виробляють, топові препарати та багато іншої інформації по даній тематиці. Для зручності користувачів на сайті є алфавітний список усіх препаратів та фармкомпаній що ці ліки виробляють.
Чому оригінальні препарати дорожчі?
Ми повинні розуміти, що як правило, референтні препарати коштують набагато дорожче дженериків. Тому пацієнти постійно шукають більш дешеві альтернативи з таким же ефектом. Оригінальні препарати коштують дорожче, тому що дослідно-конструкторські роботи надзвичайно дорогі. На лабораторні роботи з відкриття нового препарату витрачається набагато більше грошей, ніж на створення замінника, склад якого широко відомий. Крім того, оригінальні препарати захищені патентом, тому займають монопольне становище на ринку.