Плануєте покупку телевізора? Мрієте знайти стильну і функціональну модель, яка прослужить довгі роки, але при цьому не вдарить по кишені? Не хочете зіткнутися з розмитим зображенням і поганим звуком? Тоді обов’язково візьміть до уваги всі нюанси, перераховані у статті.
Тип матриці
У бюджетні моделі найчастіше встановлюються рідкокристалічні LED-панелі зі світлодіодним підсвічуванням. Телевізор Samsung може похизуватися власною розробкою — матрицею QLED, а LG — Nano Cell. Обидві кращі за стандартні LED-панелі, але не критично.
Внутрішні компоненти
Wi-Fi, Smart TV, ТВ-тюнер та інші інтегровані модулі перетворюють екран на повноцінний комп’ютер, тому є сенс заплатити за модель з хорошими функціональними характеристиками та отримувати від неї максимум задоволення. Можна додатково придбати зовнішні накопичувачі для зберігання важливої інформації та її використання на великому дисплеї.
Роздільна здатність
Що більша діагональ екрана, то вищою має бути роздільна здатність, інакше зображення просто «попливе» через брак пікселів на дюйм. Невеликі телевізори транслюють картинки у форматі Full HD, а ось моделі діагоналлю 55″ і більше потішать вас тільки в 4К-якості (не менше).
Частота оновлення картинки
Ще один параметр, що впливає на якість картинки. Він часто коливається в діапазоні 60–120 Гц. Зустрічаються моделі з більш частою розгорткою зображення, проте немає особливого сенсу за них переплачувати: навіть досвідчений користувач навряд чи помітить особливу різницю в домашніх умовах.
Діагональ екрана
Багато хто помилково женеться за найбільшими телевізорами, а після — страждає від того, що після перегляду болять очі. Існує важливе правило: діагональ екрана в сантиметрах має дорівнювати ⅓ відстані до глядача. Наприклад, за відстані від очей до дисплея в 3 метри ідеальним вибором стане телевізор на 42″ (107 см) або трохи більший.
Підтримка HDR
Сучасний формат відеосигналу забезпечує надвисоку роздільну здатність вихідного зображення з максимальною реалістичністю та помірною контрастністю. Так, телевізори з HDR створюють ефект присутності, немов те, що відбувається на екрані, просто поруч із вами.
Операційна система
Багато брендів розробляють і впроваджують власні ОС, які, втім, дуже схожі між собою і відрізняються хіба що незначними нюансами. Тому в цьому моменті достатньо відштовхуватися від власних уподобань.
Звук
Багато хто забуває про якість звуку, а це також важливий момент. Зверніть увагу на кількість динаміків, їхній розмір, місце розміщення. Не зайвим буде порівняти звучання кількох вподобаних моделей: на якість впливають не тільки динаміки, але й реалізовані аудіотехнології. Бажаємо вдалих покупок!
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments