Чому буває боляче під час близькості: причини диспареунії

Не дивлячись на те, що секс – це в принципі про насолоду, деякі жінки стикаються з суттєвим дискомфортом та болем під час статевого акту. Причому, більшість не звертається до лікаря, думаючи, що минеться, чи просто соромляться зізнатися в делікатній ситуації. Проте часто буває, що біль при статевому акті зумовлює диспареунія. Це гінекологічна хвороба, яку треба не замовчувати, а вчасно лікувати, аби не допустити посилення.

 

Види болю під час сексу

Всі можливі причини, через які жінка відчуває біль при інтимній близькості та не може отримати повноцінне задоволення, поділяють на 3 групи:

  • психосоматичні;
  • фізіологічні;
  • патологічні.

Психосоматичні причини виникають як наслідок від негативного досвіду, якщо були болі при сексі в минулому, чи нав’язаних страхів.

Фізіологічні причини зумовлені особливостями анатомії жіночих статевих органів чи певними умовами, за яких відбувається близькість. Болі внизу живота після сексу можуть бути спричинені загибом чи деформацією матки, наявністю рубців чи спайок, вагінальною сухістю слизової (тут допоможе лубрикант).

Патологічні причини диспареунії виникають як наслідок запальних процесів чи інфекційних захворювань, злоякісних та доброякісних новоутворень.

Чому виникає диспареунія – причини болю під час сексу

Перш за все розглянемо, що таке ця хвороба. Диспареунія – це загальне поняття, яке об’єднує сексуальні розлади, що трапляються у жінок. До них належать дискомфорт та біль під час близькості. Причому, природа їх виникнення дуже різноманітна.

Загалом, фактори, які призводять до больових відчуттів під час інтиму, діляться на 2 великі групи:

Гінекологічні захворювання

Біль унизу живота під час сексу може виникати на фоні різноманітних патологій внутрішніх органів. До них належать:

  • новоутворення: міоми, фіброміоми, злоякісні пухлини;
  • запальні процеси: кольпіт, оофорит, аднексит, ендометрит;
  • ендометріоз;
  • кісти яєчників;
  • атрофія слизової піхви тощо.

Також виникають больові відчуття і при венеричних захворюваннях, як гонорея чи сифіліс.

Точно визначити причину диспареунії може лише лікар. Тому, якщо ви відчуваєте біль у животі після статевого акту або просто під час процесу, варто не зволікати з візитом до гінеколога. Чим швидше буде виявлена проблема, тим легше її позбутися.

Інші причини

Окрім гінекологічних захворювань, серед причин диспареунії можна відмітити:

  • цистит (запалення сечового міхура);
  • спайки малого таза;
  • пошкодження внутрішніх органів.

Ще одна причина – нерегулярний секс. Це призводить до проблем з гормональним фоном, які провокують різні зміни (сухість слизової) чи процеси (кісти, новоутворення). Тому одним з найкращих способів попередити такі проблеми є регулярна близькість.

Симптоми диспареунії

При розвитку цієї хвороби у жінок на фоні гінекологічних проблем розвиваються патологічні зміни в органах статевої системи. Тому, характерними признаками диспареунії є:

  • помірні зміни стану слизової піхви: тріщини, мацерація, гіперемія;
  • дифузні болі в геніталіях при пальпації, що свідчать про порушення мікроциркуляції та застій в області органів малого тазу.

Патогенної мікрофлори зазвичай немає. Проте часто турбує біль у животі після сексу чи під час інтимної близькості. Характер болю може бути різний: пекучий, сверблячий, спазми, відчуття тяжкості чи ниючі прояви.

Також у жінок з диспареунією часто відмічаються і такі стани, як симптоми циститу, довгі та болючі менструації, спазми в області над лобком, сильний дискомфорт при глибокому проникненні пеніса, мутні виділення з запахом гною, різкий біль у яєчнику під час сексу чи неприємні відчуття в області стінок тазу, який віддає в ноги. В будь якому з цих випадків треба звернутися до лікаря.

Лікування та профілактика

Методи можуть розрізнятися в залежності від причин. Якщо причина диспареунії в нерегулярному інтимі, то ситуацію можна виправити самостійно. Частий секс поліпшить стан здоров’я, а також допоможе бути в гарному настрої. І не обов’язково мати його з чоловіком. Підійдуть для інтиму також іграшки 18+. Замовити їх можна в секс-шопі TALLA https://talla.ua/ua/ – каталог інтимного магазину пропонує великий вибір сучасних інтимних девайсів, які допоможуть урізноманітнити статеве життя та позбавлять проблем зі здоров’ям.

Органічні причини диспареунії може виявити лише лікар-гінеколог, тому не треба зволікати з візитом. Спеціаліст точно виявить, чому біль під час сексу може виникати, а також підбере дієві методи терапії для усунення проблем.

Загалом, пам’ятайте, секс має приносити задоволення, а не дискомфорт, тож при перших ознаках диспареунії звертайтеся до лікаря та вирішуйте проблеми, які заважають насолоджуватися близькістю.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments