Чому дитина не хоче вчитися і не вчить уроки, як із цим боротися?

Всі батьки таємно мріють, що їхні діти стануть дуже здібними, успішними, старанними учнями. Але плани батьків виключно рідко збігаються з інтересами дітвори. Найбільша проблема багатьох сімей – це якщо учень не хоче вчитися. Коли у дитини немає бажання вчитися, навчання клеїться погано. Хоч як будуть битися батьки, хоч як вони будуть вмовляти, змушувати учня – все марно. Примус ще більше відбиває бажання, і в результаті домашні завдання обертаються мукою для всіх – для школяра, для його родини.

Як підійти до вирішення проблеми? Пошук рішення будь-якого завдання починається з вивчення вихідних даних. Ось і ми спочатку розберемося з причинами відсутності в учня інтересу до навчальної діяльності.

Чому немає бажання вчитися? Різні причини – різні способи навчання

Дитина не вчиться
Дитина не вчиться

Те, що дорослі приписують дитячій ліні, часто має зовсім інше, дуже просте пояснення:

  • малюк погано справляється з навчальною програмою;
  • йому нудно на уроках;
  • учень не знає, навіщо йому вчити так багато інформації;
  • відчуває себе невпевнено через особисті комплекси (вважає себе дурним, негарним);
  • немає досвіду самостійної діяльності;
  • малюк побоюється вчителя або ж із педагогом погані відносини;
  • є проблеми в спілкуванні з однокласниками;
  • немає стимулу.

Звідки беруться всі ці проблеми?

Труднощі з навчанням виникають з різних причин. Іноді не вистачає уважності й посидючості, щоб почути, зрозуміти інформацію на уроках. Неправильний дошкільний розвиток дитини, недостатня підготовка до навчання – ще одна поширена причина слабкої успішності. У деяких випадках батьки спочатку не врахували дитячі здібності, вибрали школу з високими навантаженнями (занадто високими для дитини). Труднощі, по ідеї, повинні підштовхуват учня, але якщо вони призводять до систематичного відставання на тлі інших школярів, результатом стає стрес, тривога, відсутність бажання вчитися.

Невпевненість -це, як правило, результат виховання. Можливо, батьки часто лають або критикують маленького учня. Може бути, що малюк чує мало похвали, дорослі ігнорують його успіхи. Причиною може стати порівняння школяра (розуму, особистих якостей або інтелектуальних успіхів) з іншими учнями (сусідськими дітьми). Коли старання учня залишаються непоміченими, коли дорослі постійно вказують на помилки, діти перестають вірити в себе, не бачать сенсу в навчанні.

Як зацікавити дитину навчанням? Поради з навчання дошкільнят і учнів початкової школи

Як зацікавити дитину навчанням?
Як зацікавити дитину навчанням?

Перша порада дорослим – змініть своє ставлення до проблеми. Якщо ви самі занадто концентруєтесь на оцінках школяра, на успішності, ця тема стане нервовою для всіх членів сім’ї і самого учня. Але ж школа – далеко не єдина сторона життя дитини.

Друга порада – дайте школяреві відчути вашу підтримку. Для дітей дуже важливо знати, що ви на їхньому боці, що ви – одна команда. Допомагайте маленькому учневі долати труднощі, направляйте, підказуйте, як правильно планувати справи, підбадьорюйте, коли він перестає вірити в себе, хваліть за досягнуті успіхи.

Третя порада – постарайтеся зацікавити в навчанні. Якщо малюк не хоче вчити уроки, запропонуйте нестандартний варіант занять: наприклад, на прогулянці в парку або сидячи на підлозі, як у східних країнах. Іноді проста зміна умов навчання допомагає школярам подивитися на навчання зовсім по-іншому.

Четверта порада – подбайте, щоб дитина, крім плідного навчання, повноцінно відпочивала. Це означає, що крім уроків в її житті ще має бути місце спілкуванню з друзями, іграм, захопленням, прогулянкам, спорту … Під час уроків корисно чергувати вправи для розуму з рухомими заняттями.

П’ята порада – запишіть дитину на розвиваючі курси для дітей. Навчання на таких курсах приносить багато користі: розширює кругозір, розвиває інтелект, комунікативні та вольові якості.

Школа ментальної арифметики Соробан® в Україні. Немає бажання вчитися? Потрібно вчити і мотивувати!

Школа ментальної арифметики
Школа ментальної арифметики

Так, ментальна арифметика – сильна методика всебічного розвитку дитини. Вона допомагає учням 5-11 років розкрити потенціал інтелектуальних, творчих здібностей, успішно реалізувати його в навчанні і в будь-якій іншій інтелектуальній діяльності. Але ще це впорядкована програма роботи з дітьми, яка дотримується певного плану:

  • зацікавити в предметі навчання;
  • навчити справлятися з поставленими завданнями;
  • привести до успіху, дати можливість відчути задоволення від результатів, яких школяр домігся власними силами.

Дитина не хоче вчити уроки тоді, коли не отримує моральне й емоційне задоволення від заняття. Курси Соробан® допомагають усунути більшість причин, які заважають отримати таке задоволення.

https://soroban.ua/