«Вчительська тисяча»: чому не всі педагоги відчують підвищення зарплати?

Вчителі отримають «вчительську тисячу», але водночас зменшиться доплата до мінімальної зарплати, тому фактичне підвищення доходу буде малопомітним.

Вчителі, які не відчують підвищення зарплати від «вчительської тисячі», це:

  1. Вчителі з окладом меншим за мінімальну зарплату (8000 грн).
    • У таких випадках їм вже нараховується доплата до мінімалки, яка може бути майже повністю компенсована «вчительською тисячою». Тобто, хоча вчитель і отримує доплату, вона скоротиться після додавання «вчительської тисячі», і реальне підвищення буде значно меншим, ніж очікувалося.
  2. Вчителі 11-го тарифного розряду або з низьким рівнем доплат.
    • Вони можуть мати доплату до мінімальної зарплати (наприклад, 1706 грн у грудні 2024 року), яка після нарахування «вчительської тисячі» зменшиться до 406 грн (як у прикладі з 1300 грн доплати урядом).
  3. Вчителі з невеликими надбавками (за престижність, вислугу років тощо), де загальна сума зарплати досягає 8000 грн лише завдяки доплатам, а не за рахунок окладу. У такому разі «вчительська тисяча» фактично замінить частину цієї доплати.

Таким чином, вчителі з низьким окладом і мінімальними надбавками не відчують значного підвищення зарплати через «вчительську тисячу». Про це пише Освіта.юа.

«Якщо ж у працівника освіти заробітна плата виходить меншою за мінімальну, тоді нараховується доплата до мінімальної зарплатні. Наприклад, для 11-го тарифного розряду доплата для заробітної плати на рівні «голого» окладу в грудні 2024 року становить 1706 грн. Однак уже в січні, за наявності доплати уряду у розмірі 1300 грн, доплата до мінімальної заробітної плати таким чином скоротиться до 406 грн (1706-1300)», – йдеться у публікації.

Тобто, незважаючи на щомісячну доплату у розмірі 1300 грн, у такому випадку заробітна плата вчителя фактично не зазнає змін.

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments