Психологія крауд-маркетингу: Як використовувати соціальний доказ для підвищення залученості

Крауд-маркетинг – це методологія просування бренду шляхом прямого контакту з цільовою аудиторією на форумах. При правильному використанні крауд-маркетинг підвищує впізнаваність бренду компанії та створює тисячі безпечних, природних зворотніх посилань без ботів, які збільшують органічний трафік. Тому щоб реалізувати повний потенціал крауд-кампанії, краще довірити це завдання фахівцям https://embo.com.ua/uk/crowd-marketing/, які мають великий досвід у цьому питанні. 

Функції крауд-маркетингу:

  • залучення аудиторії;
  • підвищення впізнаваності бренду;
  • формування довіри;
  • покращення пошукової видимості (SEO).

Що таке соціальний доказ?

Одним із важливих ефектів крауд-маркетингу є соціальний доказ. Соціальний доказ – це психологічний ефект, при якому люди орієнтуються на дії та рішення інших. Він використовується для підвищення продажів та формування лояльності до бренду. І тут працює проста психологія – кожен з нас, будучи в ролі клієнта, купує якийсь продукт, який, на нашу думку, може бути корисним або просто приносити задоволення: зручне взуття та одяг, смачна їжа, надійна техніка. І найчастіше, щоб зрозуміти необхідність та корисність того чи іншого продукту, люди реагують на соціальний доказ: відгуки, огляди, коментарі.

Приклад: на сторінці товару інтернет-магазину представлено безліч відгуків із реальними оцінками та коментарями. Наприклад, 4.8/5 зірок на основі 400 відгуків показує, що продукт користується популярністю та задовольняє очікування покупців.

Як використовувати соціальний доказ у крауд-маркетингу?

Соціальний доказ особливо важливий для маркетингу складних продуктів: банківських послуг, навчальних продуктів, дорогих гаджетів – скрізь, де користувачу не вистачає знань про продукт, щоб наважитися на покупку. 

Застосування соціального доказу:

  1. Запуск реферальної програми: повідомлення з рекомендацією від знайомого допомагає зважитись на покупку. 
  2. Співпраця з інфлюєнсерами: професійні копірайтери найчастіше можуть докладніше пояснити, у чому переваги продукту.
  3. Відгуки та рейтинги клієнтів: вони показують потенційним клієнтам, що інші люди вже придбали продукт і залишилися задоволеними.
  4. Соціальні мережі та контент користувача: фотографії, відео та пости реальних людей, які купили продукт, підвищують довіру та залучають нових покупців.
  5. Число користувачів або клієнтів: публікація інформації про кількість клієнтів, може бути важливим соціальним доказом.

Страх упущеної вигоди (FOMO) і вплив на ухвалення рішень

В крауд-маркетингу ефект страху упущеної вигоди (FOMO — Fear of Missing Out)  являється важливим психологічним механізмом, який використовують для стимулювання покупок. FOMO розшифровується як fear of missing out, тобто страх щось пропустити. Це явище прийнято називати синдромом втраченої вигоди або втрачених можливостей.

З його допомогою можна керувати бажанням купити: створити відчуття дефіциту або вигідної пропозиції, підкреслити ексклюзивність продукту, сформувати уявлення, що людина має доступ до чогось обмеженого. Все це підвищує цінність покупки в очах людини. 

Використання FOMO у крауд-маркетингу:

  • обмежені пропозиції або кількість товарів;
  • соціальний доказ і популярність продукту;
  • таймери та зворотний відлік;
  • активне обговорення і відгуки від перших покупців;
  • ексклюзивні пропозиції; 
  • публікація інформації про обмежену кількість покупок.

Зверніть увагу! FOMO-маркетинг може бути дуже ефективним підходом, якщо він використовується з розумом – без маніпуляцій та обману аудиторії. 

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments