Як вибрати ефективні антисептики та дезінфектори для рук: поради експертів

Дотримання правил гігієни допомагає знизити ризик виникнення інфекційних захворювань та відіграє важливу роль у збереженні здоров’я загалом. Але одного миття рук може бути недостатньо, щоб мінімізувати контакти із патогенними мікроорганізмами. Адже вимити вчасно руки іноді буває просто неможливо, наприклад, одразу після виходу з громадського транспорту, після контактів з людьми, при відвідинах громадських місць та ін. І на допомогу у підтримці гігієни можуть прийти антисептики та дезінфектори для рук. Вони часто випускаються у компактній формі, щоб було зручно брати їх із собою та завжди мати під рукою. Але як вибрати такі засоби? На які аспекти варто звернути увагу?

Активні компоненти: що міститься у складі антисептиків

Перше, на що слід звернути увагу при виборі антисептичних засобів – це їхній склад. Найчастіше антисептики мають спиртову основу. Вони можуть містити ізопропіловий або етиловий спирт і його концентрація повинна перевищувати 60-70% для підтримки високого ступеня ефективності.

Також існують антисептики для рук та без спирту у складі. Вони можуть мати у своїй основі хлоргексидин. Ця речовина відрізняється широким спектром дії (справляється з вірусами, грибами та бактеріями), менше сушить шкіру та рідше викликає роздратування. Саме тому безспиртові антисептики часто обирають люди із високим рівнем чутливості шкіри.

При необхідності отримати більш високий рівень дезінфекції, потрібно придивитися до засобів комплексного складу. Виробники можуть додавати в них четвертинні амонієві сполуки (ЧАС), перекис водню та ін.

Форма випуску: рідина, спрей або гель

Якщо розглянути весь асортимент антисептиків на ринку, можна помітити, що дезинфектор для рук може випускатися в трьох основних формах, серед яких:

  • Рідина, наприклад, Манорм. Найчастіше рекомендується для громадських місць, може використовуватися в комплекті з механічним або автоматичним дозатором для зручності застосування. Як кишеньковий варіант може бути не дуже зручним.
  • Спрей, наприклад, Манорм Експерт. Це та сама рідина, але в комплекті зі зручною насадкою для розпилення. Спрей дуже легко поширюється по шкірі та швидко висихає (багато в чому завдяки дрібній фракції крапель). Також часто можна використовувати для локальної обробки предметів.
  • Гель, наприклад, Манорм Гель. Не так швидко випаровується з поверхні шкіри, але водночас менше її сушить. Немає ризику випадкового потрапляння в дихальні шляхи на відміну спрею.

Незалежно від обраної форми антисептика, щоб його застосування дало дійсно очікуваний результат, потрібно правильно ним користуватися. Зокрема дуже важливо розподіляти засіб по всій шкірі протягом декількох хвилин, щоб компоненти препарату потрапили навіть у важкодоступні місця. А щоб посилити ефективність антисептиків, можна використовувати додатково антибактеріальне мило.

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments