Практика водіння – наступний етап для кожного водія-початківця, якому вдалося успішно скласти іспит з теорії, пройшовши весь теоретичний курс онлайн. Щоб обрати автоінструктора, автошкола в Києві пропонує можливість швидкого пошуку перевірених і сертифікованих приватних інструкторів по районах. В результаті можна займатися у зручний час та відповідний день, поєднуючи практику водіння з навчанням в університеті, з роботою, хобі.
При цьому варто пам’ятати, що успіх у процесі складання іспиту з водіння багато в чому залежить від кваліфікації автоінструктора, його підходу до навчання студента автошколи.
Особливості проведення іспиту з практики водіння: про що слід пам’ятати?
Допуск до практики водіння студент автошколи отримує після успішного вивчення теоретичної частини в автошколі – онлайн чи офлайн, а також після складання іспиту в СЦ МВС. Тільки після цього майбутній водій зможе разом з автоінструктором навчатися на автодромі та виїжджати до міста.
Основне завдання інструктора полягає у якісній підготовці студента до другої та заключної частини іспиту в СЦ. Причому майбутній водій самостійно вибирає транспортний засіб, на якому він бажає складати іспити з практики водіння.
- Транспортний засіб СЦ МВС. Екзаменатор сідає в автомобіль разом зі студентом та перевіряє правильність виконання всіх завдань, фіксує можливі допущені помилки у спеціальному екзаменаційному чек-листі.
- Транспортний засіб автошколи, на якому студент проходив практику водіння. Решта всіх умов здачі екзамену ідентична вищевказаним.
Іспит проводиться в умовах міста за попередньо заданим маршрутом. Мінімальний час складання іспиту складає 20 хвилин, а максимальний – 60 хвилин. Іспит може бути завершений достроково, якщо студент зробив багато помилок, після яких він має піти на перездачу.
Іспит в умовах міського дорожнього руху
Усі результати іспиту з практики фіксуються у відповідному листі с підписом екзаменатора, який вносить дані до бази МВС.
Практичний іспит можна провалити, якщо відбулася одна з нижчеперелічених подій:
- Студент під час водіння припустився більш ніж три помилки.
- Студент відмовився виконувати одну чи більше вправ, про які його попросив екзаменатор.
- Екзаменатор був змушений втрутитися в керування транспортом, щоб уникнути аварії на дорозі.
У такому разі студент має перездати іспит. Перездача проводиться не раніше, ніж через 10 днів після першої невдалої спроби. За цей час майбутній водій має можливість скористатися додатковими уроками керування автомобілем, обравши приватного автоінструктора.
Враховуючи всі помилки, зауваження екзаменатора, можна повторити дані вправи, довівши потрібну навичку до автоматизму. Причому кількість спроб для повторного складання іспиту з водіння необмежена. Але важливо пам’ятати, що скласти практичну частину іспиту слід протягом двох років після внесення автошколою інформації про закінчення курсів водіння до бази МВС.