У 2025 році, вперше за пʼять років, учні четвертих та девʼятих класів знову складатимуть іспити з державної підсумкової атестації.
Український центр оцінювання якості освіти розроблятиме матеріали ДПА для учнів 9 класів з пʼяти предметів. Зміни запрацюють з 2025 року. Про це повідомила директорка Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко в ефірі Ukrinform TV.
ДПА для випускників девʼятого класу
Так, в УЦОЯО до переліку предметів ДПА входитимуть математика, українська мова, історія України, іноземна мова та природничі дисципліни.
Крім того, до тестових завдань планують додати усну частину.
“Принаймні з тих предметів, де це дуже важливо. До прикладу, історія України та громадянська освіта – це та галузь, де важливо говорити, висловлюватися, розлого відповідати на якесь запитання“, – пояснила Вакуленко.
ДПА міститиме як тести, так і усну частину. Зокрема, з тих предметів, де це дуже важливо та можна висловити свою думку розлого. Тобто з історії України та громадянської освіти.
Іспити, за словами Вакуленко, пілотуватимуть почергово, тобто всі іспити для всіх учнів не з’являться одночасно.
“Ми хочемо за рік брати одну галузь, її пілотувати, робити висновки, і наступного року пропонувати її вже для всіх учнів. Потім брати іншу галузь для пілотування і до 2027 року ми б мали таке оцінювання для дев’ятикласників“, – пояснила очільниця УЦОЯО.
Вона також сподівається, що це рішення матиме підтримку на рівні держави та отримає фінансування для втілення.
Згадаємо, що з 2022 року під час повномасштабної війни в Україні скасували ДПА у школах.
ДПА для випускників початкової школи
З 2025 року почнуть проводити також державну підсумкову атестацію для 4 класів.
За її словами, такі проміжні оцінювання заплановані відповідно до Стратегії освітніх оцінювань до 2030 року, що була розроблена ще у 2016 році.
“Це буде невеличка вибірка у дві тисячі учнів. Ті заклади освіти, які з нами погодяться працювати, проведуть оцінювання з математики та української мови, яке ми їм запропонуємо. Потім ми будемо аналізувати, наскільки наші інструменти – тести, запитання – адекватні для вибірки, наскільки вчителям комфортно їх у класі опрацьовувати, наскільки це багато часу займає“, – пояснила Вакуленко.
Також вона зазначила, що ДПА для 4 класу передбачатиме не лише тестову частину, а й усну.
“Адже для людини будь-якого віку важливо не лише обирати з наданих варіантів відповідей, а й самостійно конструювати якусь відповідь, її озвучувати, відстоювати свою точку зору. Взагалі цю точку зору сформулювати, потім її озвучити, і потім ще відповісти на запитання щодо тієї чи іншої точки зору“, – прокоментувала директор УЦОЯО.
За результатами експерименту в УЦОЯО планують відкоригувати всі матеріали, що будуть напрацьовані для пілотування, для того, щоб з 2025 року всі заклади освіти мали таке оцінювання для 4 класів.
Коментарі із Facebook
Powered by Facebook Comments