Шкільні роки – це завжди непростий період у житті кожної дитини. Бо школярі не лише зростають фізично, але й стають більш свідомими, змінюючи свій стиль спілкування та поведінки. У такий період стає складніше утримувати їхню увагу на навчанні, оскільки учнів часто починають цікавити нові теми – спілкування з друзями, хобі, інтереси тощо.
Школа – це підготовка до дорослого життя
Поступово набувають дорослішого характеру і завдання на сторінках підручників. Все частіше можна побачити задачі, що враховують інтереси школяриків. Збільшується кількість рекомендованих підручників та посібників, які допомагають учням засвоювати матеріал більш глибоко і систематично. А також школярі розпочинають і поступово під час навчання звертатися до готових відповідей. На відміну від учнів початкової школи, в середніх та старших класах школярики набагато частіше використовують готові відповіді для перевірки та розбору завдань, що вчитель задає додому.
Одна з найголовніших задач для учня полягає в тому, щоб розвинути в себе навички самостійного навчання. Багато школярів просто переписують домашні завдання (або навіть загалом не звертають на нього уваги). Але сумлінна дитина розуміє, що вчитися потрібно заради власного майбутнього – для того, щоб вирости розумною та освіченою людиною, збудувати кар’єру та стати гідною частиною суспільства.
Як вчитися ефективніше?
У сучасному світі різні думки неперервно атакують наш мозок, і тому зосередитися на одному завданні іноді досить складно. Це призводить до зменшення ефективності у виконанні домашньої роботи – школярик постійно відвертається й тому вивчення уроків відіймає іноді по три години. Однак є стратегія, яка допомагає подолати ці труднощі – потрібно забувати про всі супутні справи та вмикати так званий “режим польоту”. Інакше кажучи, під час вивчення уроків потрібно повністю присвятити себе вирішенню завдань та не думати про інші проблеми. Найкращим помічником в цьому також стануть готові відповіді, або гдз. Ці ресурси мають лише необхідну інформацію, і тому з ними школярик зможе впоратися з уроками без відволікань.
І, звісно, не варто забувати, що вивчати будь-який непростий предмет завжди потрібно систематично, а не час від часу. Бо якщо, наприклад, робити завдання з математики лише раз на тиждень, то знання не будуть затримуватися в голові надовго. Набагато краще присвячувати заняттям небагато часу, але робити це регулярно.