Портативні комп’ютери дозволяють залишатись на зв’язку, працювати та навчатися, не прив’язуючись до певного місця. Їх вибирають для домашнього використання замість настільних комп’ютерів, тому що вони не займають багато місця та успішно виконують повсякденні завдання.
Гаджети різняться технічними параметрами та вартістю, тому кожен може вибрати пристрій відповідно до бюджету та вимог. Широкий асортимент ноутбуків представлений у каталозі Eldorado.ua: https://eldorado.ua/uk/notebooks/c1039096/. Тут зібрані моделі різного цінового сегменту та функціональності від Asus, Apple, Asser, PH, Dell та інших брендів. Якщо ви шукаєте недорогий, але продуктивний ноутбук, зверніть увагу на оригінальні моделі Lenovo: https://eldorado.ua/uk/notebooks/c1039096/producer=lenovo/.
Основні критерії вибору
Кожен користувач вибирає пристрій «під себе», орієнтуючись на цілі та завдання.
Геймери, дизайнери та програмісти шукають моделі з потужною продуктивністю та відеокартою. Офісним працівникам та трейдерам необхідна висока швидкість обробки даних, студентам та школярам — гарний дисплей та комфорт роботи.
Однак є основні параметри:
- Розмір екрану. Оптимальне рішення — 15,6 дюймів. Менші розміри (13–14 дюймів) підходять людям, які часто подорожують. Якщо ноутбук використовується стаціонарно, можна вибирати 17,3 дюйми.
- Роздільна здатність екрану. Ідеальний варіант — Full HD (1920×1080). Менші параметри зменшують комфорт роботи та характерні для бюджетних моделей. Вирішення 2K або 4K можуть призвести до проблем із масштабуванням Windows у програмах.
- Тип матриці. У сучасних моделях використовуються TN+Film та IPS. Перша відрізняється високою ціною, але не дає хороших кутів огляду, на відміну від IPS, яка також забезпечує точну передачу кольору.
- Процесор. Для офісного ноутбука достатньо Intel Celeron, Intel Pentium, Intel Core i3, AMD Athlon, AMD Ryzen 3. За необхідності встановлення ресурсного софту зверніть увагу на Intel Core i5, i7, i9, AMD Ryzen 5, 7, 9, а для ігор — Intel core i5 та вище, AMD Ryzen 5 та вище з індексом H.
- Об’єм ОЗП. Для роботи, навчання, дозвілля достатньо 8 Гб. Виконання ресурсних завдань потребує 12–16 ГБ.
- Тип жорсткого диска. Вибираючи між HHD та SSD, пам’ятайте, що перший може зберігати великий обсяг інформації, але не забезпечує швидкого завантаження ОС, як другий.
- Відеокарта. Буває інтегрована та дискретна. Перша підійде, якщо не потрібно займатися графічним або 3D-дизайном, грати в потужні ігри. Друга необхідна для якісного відеомонтажу, сучасних ігор та ресурсомісткої роботи.