Другий рік триває пілотний проєкт сертифікації педагогічних працівників, одним з етапів якого є незалежне тестування фахових знань та вмінь вчителів. Саме «початківці», які нині в авангарді освітніх реформ, стали першими учасниками сертифікації.
Як показали результати двох пілотних незалежних тестувань, переважна більшість учасників / учасниць сертифікації точно знають, як спланувати й організувати освітній процес, як зробити свій урок цікавим і методично довершеним, як створити безпечне та сучасне освітнє середовище для своїх маленьких чомучок, як налагодити партнерські стосунки з батьками.
Тематична різнорідність змісту завдань тестового зошита, зумовлена програмою тестування, за словами самих учасниць, стала стимулом для їхньої подальшої самоосвіти.
Для Українського центру оцінювання якості освіти учасники / учасниці сертифікації – ще й незамінні помічники / помічниці. Їхня проактивна позиція спонукає вдосконалювати та відшліфовувати інструменти незалежного тестування. У процесі підготовки до тестування 2020 року враховано окремі зауваги щодо візуального оформлення та змістового наповнення матеріалів тестового зошита, висловлені учасниками / учасницями сертифікації 2019 року. Наразі триває етап вивчення практичного досвіду учасників / учасниць сертифікації 2020 року.
Скачати Тестовий зошит (сертифікація педагогічних працівників 2020)
Тих, хто хоче дізнатися більше про особливості пілотної сертифікації педагогічних працівників, а також про те, як отримати найвищий бал за виконання завдань незалежного тестування, запрошуємо долучатися 7, 8 і 9 жовтня о 15.00 до ефірів із експертками Українського центру оцінювання якості освіти Тетяною Вакуленко, Юлією Романенко, Вікторією Лещенко та Людмилою Шкарбан на YouTube каналі центру. А сьогодні ми пропонуємо Вам ознайомитися із тестовими завданнями, які виконували учасники / учасниці сертифікації у 2019 і 2020 роках.