Учителі не мають платити за медогляди, – омбудсмен

Перекладання на педагогічних працівників витрат на проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним та відвертим порушенням їхніх прав.

Про це у своєму Facebook повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

За його словами, успішне проходження медогляду є умовою допущення працівника до роботи.

«Проте щороку виникає ситуація, коли працівників закладів освіти змушують проходити медичний огляд за власний рахунок. Про це свідчать і моніторинг соціальних мереж, і кілька звернень, які Служба освітнього омбудсмена отримала вже цього року», – зазначає Горбачов.

Він повідомив, що головна проблема полягає в тому, що органи управління освітою та заклади освіти не закладають кошти на проходження медичних оглядів у своїх бюджетах та кошторисах.

Відповідно, договори із закладами охорони здоров’я на проведення медичних оглядів не укладаються і організація оглядів не здійснюється.

«Тим часом укладання таких договорів прямо передбачено п. 2.4 «Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій», який затверджено наказом МОЗ від 21.05.2007 №246. А п. 2.5 цього порядку визначає, що «роботодавець за рахунок власних коштів забезпечує організацію проведення медичних оглядів», – наголошує освітній омбудсмен.

Також він закликав педагогічних працівників подавати скаргу до Служби освітнього омбудсмена у разі примусу сплати за медичний огляд.

«Мушу зазначити, що перекладання на педагогічних працівників витрат на проходження обов’язкових медичних оглядів є незаконним та відвертим порушенням їхніх прав. Тому зараз ми проводимо роз’яснювальну роботу з тими органами управління освітою та керівниками закладів освіти, які примушують працівників освіти сплачувати власні кошти за проходження медичного огляду», – підкреслив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.

Нагадаємо у червні міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, в Україні скасували професійні медогляди

http://osvita.ua