Завдання та оцінення тесту ЗНО з математики у 2020 році

Зовнішнє незалежне оцінювання з математики МОН планує провести у четвер, 25 червня 2020 року. У зв’язку із пандемією коронавірусу пробне ЗНО було проведено в онлайн режимі. Чи буде перенесено основну сесію ЗНО 2020 на серпень, міністерство обіцяє повідомити у понеділок, 22 червня.

Нагадаємо, що адміністрація сайту Ерудит.нет піблікуватиме власні відповіді на тест ЗНО 2020 з математики відразу ж після завершення тестування.

Випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2020 році здобудуть повну загальну середню освіту, можуть вибрати математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з математики визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з математики для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з математики налічує 35 завдань різних форм:

  • з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань) (0 або 1 бал)
    • завдання (№1-20) – 0 або 1 бал;
  • на встановлення відповідності (4 завдання)
    • завдання (№21-24) – 0 або 1 бал за кожну встановлену відповідність;
  • відкритої форми з короткою відповіддю (8 завдань)
    • завдання (№25-27) – 0 або 1 бал за правильну відповідь;
    • завдання (№28-32) – 0 або 2 бали за вказану правильну відповідь
  • розгорнутою відповіддю (3 завдання)
    • завдання (№33, 34) – 0, 1, 2, 3 або 4 бали;
    • завдання (№35) – 0, 1, 2, 3, 4, 5, або 6 балів

Скачати Характеристика сертифікаційної роботи з математики у 2020 році

Скачати Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю

Під час визначення результату зовнішнього незалежного оцінювання з математики за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Нагадаємо, орієнтовно дізнатись свій рейтинговий бал, Ви зможете за минулорічними таблицями переведення тестових балів ЗНО з математики

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до закладів вищої освіти.

Здобувачі повної загальної середньої освіти поточного року, які вибрали математику для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі у процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–30, 33, 34.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання з математики буде розміщено на інформаційних сторінках учасників до 17 липня 2020 року.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments