Конспект Першого уроку 2021 на тему: “Урок футболу світового рівня”

Конспект Першого уроку 2021 присвячений футболу світового рівня

14-30 червня 2006 року – збірна України вперше бере участь у фінальній частині Чемпіонату світу з футболу

Взято із збірки “30 років Незалежності України – 30 уроків: Інформаційно-методичні матеріали для проведення Дня знань та Першого уроку в 2021/2022 н.р.

Кожна країна мріє виграти чемпіонат світу з футболу. Найбільше разів таку мрію змогли втілити на футбольному полі чарівники шкіряного м’яча – бразильці, які виграли 5 мундіалів із 21 проведеного.

Збірна України вперше дебютувала на чемпіонаті світу у червні 2006 року, що відбувався на футбольних полях Німеччини. Цей виступ (до речі, перший і єдиний раз від того часу і дотепер) виявився доволі вдалим.

Надзвичайне звершення для збірної-дебютанта – вихід до чвертьфіналу. Хоча розпочиналося все у Лейпцигу 14 червня з прикрої поразки іспанцям 0:4.

Але наступні два матчі групового етапу українці змогли виграти. У поєдинку проти Саудівської Аравії, який відбувся 19 червня, було забито перший історичний гол України на чемпіонаті. Уже на третій хвилині гри гол у ворота суперників забив уродженець міста Кропивницького Андрій Русол. Гра завершився з рахунком 4:0 на нашу користь.

Дещо складніше грали 23 червня з Тунісом. Лише реалізований Андрієм Шевченком пенальті дозволив здобути мінімальну перемогу над суперником. У цьому матчі українці продемонстрували неймовірне бажання перемогти, адже це гарантувало команді збірної Україні право на вихід із групи до стадії плей- офф.

У 1/8 фіналу 26 червня суперником України була непоступлива збірна команда Швейцарії. Основний і додатковий час матчу завершився безгольовою нічиєю, тому все вирішувалося у серії післяматчевих пенальті, у якій сильнішими виявилися українці. Герой цього матчу – воротар збірної України Олександр Шовковський. Він став першим голкіпером, який не пропустив жодного голу у серії післяматчевих одинадцятиметрових на чемпіонатах світу.

Завершила свої виступи збірна України на чемпіонаті світу 30 червня на стадії чвертьфіналу, коли наші футболісти поступилися майбутнім чемпіонам світу італійцям з рахунком 0:3. Попри це гравці національної збірної, очолювані легендарним Олегом Блохіним, провели п’ять незабутніх матчів, подарували яскраві емоції, завдяки чому заслужили визнання та повагу.

В липні 2006 року наша команда здійснила найбільший стрибок у рейтингу ФІФА на 30 позицій, перемістившись з 45-го на 15-е місце.

Ми віримо в силу нашої збірної та сподіваємося побачити на прийдешніх мундіалях ще більші звершення «синьо-жовтих», де мрії про чемпіонство стануть реальністю!

* * *

Коли команда вперше бере участь у чемпіонаті світу з футболу, то під час нього обов’язково щось відбувається теж уперше: перший матч, перший забитий або пропущений гол, перша перемога або поразка, перше попередження або вилучення тощо.

Першим матчем для національної збірної України стала гра проти збірної команди Іспанії, яка відбулася 14 червня 2006 року у Лейпцигу на «Ред Булл Арені». Під час поєдинку український гравець отримав перше попередження: жовта картка у пасиві Андрія Русола. До речі, земляки догравали матч у меншості, адже тоді першу червону картку заробив захисник Владислав Ващук і був вилучений з поля. Загальний рахунок гри 0:4 був не на нашу користь. Але попереду були два матчі групового етапу, в яких гравці національної збірної завдали дві поразки своїм супротивникам.

Першу перемогу збірна Україна святкувала 19 червня 2006 року у Гамбурзі на «АОЛ Арені». Суперником, якого здолали підопічні Олега Блохіна, була збірна Саудівської Аравії. Вже на четвертій хвилині матчу, після подачі з кутового, перший гол у фінальній стадії чемпіонатів світу забив захисник футбольного клубу «Дніпро» Андрій Русол, який народився у м. Кропивницькому (тоді – м. Кіровограді).

Декілька слів про автора історичного голу. Андрій Русол – вихованець ДЮСШ «Зірка» (м. Кіровоград). Дебют 16-річного футболіста у вищій лізі відбувся 22 травня 1999 року у поєдинку проти СК «Миколаїв» (до речі, це була єдина гра молодого гравця у складі кіровоградської команди на найвищому рівні). До цього захисник встиг зіграти 10 матчів у складі команди «Зірка-2».

Після завершення сезону Андрій укладає контракт із криворізьким «Кривбасом», у складі якого футболіст став бронзовим призером Чемпіонату України та фіналістом Кубка України у 2000 році. Його ігрова кар’єра у Кривому налічує майже 4 сезони.

У 2003 році Андрій Русол переходить до «Дніпра», з яким через рік повторює свій результат у «Кривбасі»: третє місце в чемпіонаті та фінал Кубка України.

31 березня 2004 року Андрій Русол уперше зіграв в офіційній зустрічі у складі головної футбольної команди проти збірної Македонії. За свою професійну кар’єру футболіст взяв участь у 49 матчах національної збірної України, у яких відзначився трьома забитими голами.

На футбольному полі Андрій Русол вдало обирав позицію та перехоплював паси противників. Впевнено грав головою у повітрі, часто брав участь у розігруванні кутових і штрафних біля воріт суперника.

У 2011 році через проблеми зі здоров’ям Андрій прийняв рішення про завершення кар’єри гравця.

У заявці збірної України на чемпіонат світу були ще два наших земляки – голкіпер Андрій Пятов та півзахисник Сергій Назаренко, хоча на футбольне поле вони не виходили.

23 червня 2006 року збірна України здобула мінімальну перемогу над збірною Тунісу та виборола путівку в плей-офф турніру. Все вирішилося після реалізованого на 70-ій хвилині пенальті у виконанні нападника «синьо-жовтих» Андрія Шевченка. Це був перший реалізований 11-метровий удар збірною у фінальній стадії чемпіонатів світу.

Матч 1/8 фіналу, що відбувся 26 червня 2006 року, запам’ятається вболівальникам не забитими під час гри голами, а серією післяматчевих пенальті, у якій сильнішими виявилися наші гравці, реалізувавши влучно три 11-метрових удари. При цьому жоден удар супротивників зі збірної Швейцарії не виявився точним. Голкіпер збірної команди України Олександр Шовковський встановив унікальне досягнення, що можна буде лише повторити: він став першим воротарем, який не пропустив на чемпіонаті світу в серії пенальті жодного гола.

За досягнення високих спортивних результатів на чемпіонаті світу з футболу 2006 року, виявлені мужність, самовідданість і волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України у серпні того ж року гравці та тренерський штаб були відзначені державними нагородами України.

Основні події:

3 вересня 2005 року, зігравши у гостях унічию з командою Грузії, збірна України забезпечила собі перший в історії вихід до фінальної частини чемпіонату світу;

14 червня 2006 року збірна України провела свій перший в історії матч у фінальній частині чемпіонату світу, поступившись Іспанії;

19 червня 2006 року збірна України здобула першу перемогу у фінальній частині чемпіонату світу, обігравши Саудівську Аравію;

26 червня 2006 року в 1/8 фіналу збірна України перемагає збірну Швейцарії в серії післяматчевих пенальті; Олександр Шовковський встановлює рекорд чемпіонатів світу, не пропустивши жодного гола;

19 серпня 2006 року указом Президента України гравці та тренерський штаб відзначені державними нагородами України.

Список використаних джерел

  1. 2006 – рік, коли Україна тріумфувала на чемпіонаті світу з футболу [Електронний ресурс]. https://sport.24tv.ua/2006
  2. Андрій Русол. Частина 2. «Після серії пенальті втратив на полі гаманець» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uk.zbirna.com/post/andrej-ruso1-chast-2- pos1e-serii-pena1ti-poterya1-na-po1e-koshe1ek
  3. Русол Андрій Анатолійович [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Русол_Андрій_Анатолійович
  4. Указ Президента України «Про відзначення державними нагородами України» від 19.08.2006 р. № 697/2006 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.president.gov.ua/documents/6972006-4728

Завантажити: Конспект Першого уроку 2021 на тему: "Урок футболу світового рівня"

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments