Навчання в Польщі чи в Україні. Що обрати?

Навчання у Польщі
Навчання у Польщі

Перед молоддю, яка бажає отримати вищу освіту, завжди постає питання який обрати університет для навчання, і якщо раніше всі обирали університети в своїй державі та мало хто задумувався про навчання за кордоном, то зараз питання закордонної освіти стає більш актуальним. Куди подітись майбутнім студентам і який варіант все-таки обрати: навчання в рідній країні чи освіта за кордоном?

Отже, розглянемо варіант вищої освіти в Україні. Як і будь-яка країна, Україна має систему вищої освіти розраховану саме для її жителів, більшість предметів та навіть практичних прикладів на заняттях зв’язані з історією та розвитком країни. Навіть якщо студенти обирають університет, який знаходиться в іншому місті, всерівно вони залишаються в рідній державі і в будь-який момент мають шанс з’їздити додому. Отримуючи освіту в Україні студенти залишаються в комфортній для себе зоні, адже приблизно знають як проходитиме навчання, та і культура та мова є звичною для них. Нажаль, українська освіта не є повністю безкоштовною, адже місця в університетах, що оплачуються державою лімітовані, а отже більшість студентів навчаються на платній основі.

На данний момент найпопулярнішою закордонною країною серед українських студентів є Польща. Дуже багато абітурієнтів їдуть на навчання саме туди, адже освіта в Польщі теж має ряд своїх переваг. Порівнюючи з іншими країнами Європи, навчання в Польщі є відносно недорогим але дуже якісним. Польські університети пропонують навчальні програми майже за такою ж ціною як і українські, тож виїхавши на навчання за кордон ви зможете зрівняти навчальний процес в двох різних країнах. Деякі студенти мають невеликий страх перед змінами, адже інша країна має інші традиції та звичаї. З цього приводу зовсім не потрібно переживати, бо Польща – це країна, що межує з Україною, тож мова, культура і мова є дуже подібними що і в Україні. А загалом, то польська освіта принесе Вам безцінний досвід та багато незабутніх моментів.

Звичайно, тільки Вам вирішувати яку країну для навчання обирати. В будь-якому варіанті, чи Ви залишитесь отримувати вищу освіту в Україні, чи виїдете отримати вищу освіту в Польщі, Ви станете гарним спеціалістом в своїй спеціальності. Але якщо все таки обирати серед двох варіантів, ми б радили схилитись до варіанту навчання за кордоном. До рідної держави ви зможете повернутись у будь-який час, навіть після закінчення польського університету, а ось досвід набутий в період проживання за кордоном буде безцінним.

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь