Збирати або брати кредит, коли бракує готівки на купівлю?

Вам не вистачає фінансів на покупку? У цій ситуації є два варіанти: потихеньку самостійно збирати гроші або взяти кредит готівкою. І що краще?

Один момент!

Якщо вам не вистачає грошових коштів на елементарні покупки, наприклад, на продукти і простий одяг, то для вас неприйнятний ні один варіант. Збирати просто не з чого, а з кредитом грошей стане не вистачати ще більше. В даній ситуації потрібно оптимізувати витрати та збільшувати доходи. Тобто починати грамотно економити і шукати додаткові заробітки.

Особисті накопичення або кредит доречні при дорогих покупках: автомобіль, квартира, дорога побутова техніка. Ось тут варто задуматися, що вигідніше?

Краще збирати:

1. У придбанні немає гострої необхідності. Ви можете легко обійтися без даної покупки. Щодня по телевізору нас буквально бомбардують рекламою самих різних товарів, готуючи таким чином до майбутніх покупок, причому багато пропонують взяти в кредит. Чимало людей захоплюється принадною пропозицією, але вам примикати до них не варто. Навіщо переплачувати за кредитом за річ, яка в принципі вам не потрібна. Краще почніть поки збирати, можливо, з часом ви зрозумієте, що купівля вам зовсім ні до чого, а зібраних грошей знайдете більш вигідне застосування.

2. Щомісячний заробіток нестабільний. Наприклад, ви перебивається підробітками або щомісячний дохід відрізняється, то більше, то менше або взагалі майже нічого. У підсумку в якомусь місяці у вас з’явиться прострочення за кредитом, яка зафіксується в кредитній історії, а це погано. При поганої кредитної історії позички банк не видає взагалі. Оформляйте кредит тільки коли ви цілком впевнені, що здатні його виплатити.

3. Потрібний товар має тенденцію до швидкого здешевлення. Тут в першу чергу мається на увазі високотехнологічна техніка. Ноутбуки, смартфони, комп’ютери зараз дуже швидко застарівають, з-за цього досить швидко дешевшають. Тому найвигідніше на купівлю збирати, причому в підсумку вам потрібно зібрати меншу суму, адже товар щомісяця втрачає в ціні. З кредитом ж ви переплатите величезні гроші за покупку, якщо враховувати вартість товару на момент остаточного погашення кредиту.

Краще кредит:

1. Даний товар дійсно потрібен і терміново. Припустимо, у вас прийшов в непридатність холодильник, відремонтувати його не можна, необхідно купити новий, але коштів бракує. Щоб зібрати необхідну суму, знадобиться хоча б кілька місяців. А де зберігати продукти все це час? Не у сусідів? Або зламався автомобіль, за допомогою якого ви заробляєте гроші, а оплатити ремонт нічим. Немає машини – немає джерела доходу, вам колись збирати, тут виручить лише кредит. Хоча в ідеалі у вас вже повинні бути припасені гроші на подібні непередбачені випадки.

2. Купівля швидко зростає в ціні. Таке відбувається в періоди сильної девальвації та інфляції. У результаті навіть з переплатою за кредитом купівля залишається вигідною. Навпаки, збирати виявляється невигідно, оскільки ціна все росте, потрібно збирати все більше і більше. Але товар вам має бути реально необхідний. В складній економічній ситуації не час розкидатися грошима.

3. Потрібно терміново вирішити житлове питання. У вас немає свого житла, грошей на покупку квартири вам не вистачає, самостійно збирати доведеться ще довго. Ви можете орендувати житло або взяти його в іпотеку, причому ви підрахували, що щомісячні платежі в обох варіантах приблизно схожі. Іпотека несильно дорожче, але досить приваблива. Адже ви обзаведетеся житлом, крім того з роками ціни на нерухомість і оренду лише зростають, а в іпотеці платежі фіксовані або зменшуються. Але перш ніж піти на такий серйозний крок варто все ретельно прорахувати, ви повинні бути повністю впевнені в своїх грошових можливості.

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь