Українських користувачів Android атакує новий вірус

Вірус у телефоні Android

Вірус у телефоні Android

Українські мобільні телефони на операційній системі Android атакує sms-повідомлення з вірусом, повідомляють мобільні оператори і правоохоронці. Інші операційні системи, наприклад, iOS і Windows, і старі телефони нова розсилка не заражають.

За даними МВС, вірусна атака на мобілки почалася в Україні ще 28 серпня. Власникам телефонів приходили повідомлення з текстом «Дивися, ти виграв автомобіль». Якщо абонент відкривав sms, вірус отримував доступ до його телефонній книжці, розсилався по всіх номерах адресної книги і вхідних дзвінків.

На вихідних з проблемою почали працювати мобільщики. «Фахівці з інформаційної безпеки« Київстар »30 серпня виявили абонентський sms-вірус, який вражає операційну систему смартфонів Android, і негайно вжили заходів для його локалізації та запобігання розповсюдження. Для цього була закрита можливість активації «вірусних» посилань через GPRS, також впроваджений ряд інших заходів безпеки », – розповів« Вістям »директор з корпоративних зв’язків« Київстар »Михайло Шуранов, і уточнив, що його компанія продовжує роботу над усуненням вірусної активності.

Про напад вірусу на мобілки абонентів сьогодні повідомили також МТС-Україна і life :).

З рахунків мобільних абонентів, яких уразив вірус, починають зникати гроші. Адже шкідлива програма проводить спам-розсилку з вірусом на всю адресну книгу телефону. «Така шкідлива розсилка ініціюється користувальницькою кінцевим обладнанням і здійснюється виключно його засобами. При цьому з рахунку клієнта списуються кошти за послугу відправки sms », – уточнив нам Шуранов. Фахівці МВС досліджують, який ще шкоди може завдати ця програма. «Зараз з’ясовуються інші функції програми Android, що запускає цю вірусну розсилку», – повідомили в прес-службі МВС.

А поки мобільні оператори закликають абонентів не відкривати лінки motosan.ru, soloboro.ru або інші посилання з sms-повідомлень, які містять підозрілі текстівки: «Дивися, ти виграв автомобіль», «Привіт Тобі фото» та інше. В оголошеннях на сайтах операторів розміщені інструкції, як очистити смартфони від шкідливої ​​програми і уникнути зараження надалі. «За допомогою меню телефону необхідно відкрити папку із завантаженими файлами (Download) і видалити файл з назвою FOTO_ALBOM.apk. Наші фахівці рекомендують абонентам мобільного зв’язку України ніколи не відкривати посилання на незнайомі або підозрілі інтернет-ресурси, які надсилають в тексті sms навіть знайомі люди. Також рекомендуємо встановити на смартфони анти-вірусні програми », – сказав« Вістям »Михайло Шуранов.

«Щоб забезпечити постійний захист від подібних вірусних атак, додатково рекомендуємо відключити можливість завантаження програм з будь-яких ресурсів, крім Google Play Market (це можна зробити, знявши галочку в Меню« Установка »-« Захист »-« Невідомі ресурси »), і встановити антивірусне програмне забезпечення з Google Play Market », – рекомендує life :).

Як повідомили «Вістям» з мобільщики, з аналогічною атакою раніше зіткнулися абоненти мобільного зв’язку в Білорусі та Узбекистані, звідки, як припускають фахівці, і прийшов в Україну новий sms-вірус.

що робити

Постраждалим радять йти до правоохоронців. «Безумовно, людям, постраждалим від цього мобільного вірусу, треба звертатися в міліцію, без цього неможливо навіть почати розслідування шахрайства. Однак шанси повернути гроші мізерні », – сказала« Вістям »прес-секретар МТС-Україна Вікторія Рубан. Оскільки де-факто спам-розсилка виходить від абонента.

«Наша частина інформації – кому і як часто дзвонить оператор, скільки грошей у нього на рахунку і прочая – захищена», – підкреслила Рубан. Але особлива небезпека вірусу в тому, що він відкриває шлях іншим вірусам, метою яких може бути отримання та інших персональних даних, у тому числі паролів соцмереж, скайпу і ін.

Неофіційно мобільщики сказали «Вістям», що в деяких випадках готові відшкодовувати абонентам збиток від спам-розсилок. «У деяких випадках ми готові обговорювати з людиною це питання, якщо дійсно була величезна розсилка (у людей з дуже великою адресною книгою), наприклад, 5 тис. Номерів і більше. Але робити це будемо в індивідуальному порядку, і масових компенсацій не буде », – сказали нам в одній з компаній-операторів мобільного зв’язку.

http://business.vesti.ua

Поділитись у соціальних мережах:Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Сподобалась стаття? Оцініть її:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Еще нет голосов, оставьте первым)
Loading...
 
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ НА САЙТІ...

Залишити відповідь