“ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ”. (ЕЛЕКТРОННА ВИСТАВКА – ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ) (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)

“ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ”

(ЕЛЕКТРОННА  ВИСТАВКА – ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)

 

"ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ" (ЕЛЕКТРОННА ВИСТАВКА – ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)
“ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ”
(ЕЛЕКТРОННА ВИСТАВКА – ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ)

Мета: виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, поваги до героїчних подвигів співвітчизників; ушанування подвигів учасників АТО, волонтерів, медиків; гідне пошанування пам’яті загиблих.

Онлайн презентація (дочекайтесь повної загрузки сторінки …)

Герої не вмирають, а живуть!

Їх імена лишаються із нами.

Нехай Господь благословить наш путь

До миру й спокою в відновленій державі.

Оксана Коломійчук

Історія України мала багато трагічних періодів, коли свобода і навіть сам факт існування українського народу опинявся під загрозою. Але завжди в такі періоди найкращі сини і дочки України ставали на захист своєї землі, своєї держави, своїх співвітчизників.

Вашій увазі хочу представити книги про сучасних українських героїв: героїв Революції гідності, героїв Небесної сотні, героїв АТО, волонтерів та простих людей, яким не байдужа наша Батьківщина.

 

  1. Книга Андрія Кравця «Генерал Момот : Наш МІФ»- книга з тими дивними збігами, знаками і яскравими подіями біографії, якими пронизане життя українського офіцера, якого буквально боготворили солдати – справжнього Воїна, який назавжди стане легендою…

Він вижив у багатьох боях і сутичках далеко від рідної землі. А поліг, захищаючи рубежі рідної держави.

Герой цієї книги був справжнім героєм у житті, «Міфом» його прозвали ще в дитинстві. Нарікаючи так, друзі закладали у прізвисько подвійне значення по-перше, «МІФ» – ініціали Момота Ігоря Федоровича, по-друге, він над усе любив історію, особливо ж історію битв, а ще міфи Давньої Греції і Риму.

Видання для сильних духом, захисників своєї Батьківщини.

 

  1. Макеєв Валерій «100 днів полону, або позивний 911»

«Якби мені довелося писати сценарій фільму жахів, не довелося б нічого вигадувати»- так говорить Валерій Макеєв на сторінках своєї книги-сповіді.

Валерій –  волонтер, який пройшов воєний Схід України й опинився за гратами у підвалі, де не діють жодні закони і правила, а все будується винятково на людських стосунках.

Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів. Жорстокі ополченці, російські десантники, психологічні допити, приниження, катування – мало хто після цього виживає. Але він вижив і… написав про це. Дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно.

Видання для тих, хто хоче жити у власній щасливій країні.

        

  1. Книга видавництва “Мамине сонечко” “Героям Слава!» – це розповіді для дітей про героїв фронту і тилу.

Книжка розповідає про війну школярам молодшого віку, від 5 до 13 років. Вона містить вісім коротких оповідань різних авторів про сучасних українських героїв АТО, які рятують бойових товаришів, захищають країну від ворогів та знаходять нових друзів на передовій. Моторошних картинок чи страшних подробиць війни у книзі немає.

 

  1. «Небесна сотня» К. Богданович, Х. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін. 

Це книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Книга нагадала всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

 

  1. Коли почалася війна із північним сусідом, який зазіхнув на частину території нашої держави, жителі Канева не залишилися осторонь. Уже на початку військових дій до Канівського військомату почали приходити перші добровольці, готові боронити Вітчизну. Саме їм – нашим землякам – присвячена книга «Лінія фронту Канів Частина 1», складена із публікацій у газеті «Дніпрова Зірка», що друкувалися на її сторінках упродовж двох років – із березня 2014 р. по березень 2016 р.

Книга  2016 року видавництва «Канівська прес-група» «Лінія фронту Канів. Частина 1»- це своєрідна хроніка війни на сході за участі наших земляків, а також події у мирному Каневі та селах району. Книга містить розповіді про бійців, про їх службу в АТО, побут, сподівання і надії.

Згодом планується вихід другої частини книги, в якій продовжиться хроніка подій АТО на сході країни та розповідь про інші солдатські історії.

 

  1.                                                               … У Каневі страшна, сумна новина

Бідою залетіла в кожен двір:

Убив відважного українського сина

Бандитський кат, російський хижий звір…

Олеся Руденко

Зі щемом у серці та пекучим болем вилилися на папір слова  поетів нашого міста про страшні події Революції Гідності та АТО, про невинно убієнних, які своєю душею і тілом боронили незалежність, волю і свободу нашої Неньки-України.

Свою збірку літстудійці «Зорянки» назвали «Борітеся – поборете!», слова якої належать українському Генію і Пророку, вічному борцю за Україну – Т.Г. Шевченку.

У збірку включені кращі твори наших поетів, які приймали участь у боротьбі за незалежність, які своїм словом і ділом, матеріально боролися проти свавілля і несправедливості януковської влади, були учасниками майданів: Олеся Руденко, Ніна москаленко, Віктор Труфанов та інші.

 

  1. Сурженко Маргарита « АТО. Історії зі Сходу на Захід»

Для когось АТО – просто три букви. Для когось – справжнє випробовування. Що зробили б ви, якби одного дня залишились без нічого? Чи змогли б знайти в собі сили боротися далі, бо рідне місто виштовхнуло вас зі своїх обіймів і змусило починати все заново?

Герої цієї книги, вже маючи певні здобутки в житті, опинились на новому старті, тримаючи в руках лише невеликі рюкзаки. Молоді люди залишили місто, яке було для них уособленням упевненості та стабільності. Позаду – робота, налагоджене життя, власне житло й така обожнювана зона комфорту. Попереду – невідомість і Україна, якої вони ніколи по-справжньому не знали. Із собою вдалося взяти небагато: свої мрії, страхи, стереотипи, комплекси, віру й надію. Саме це й стало їхньою цеглою для фундаменту нового життя, їхньою зброєю для боротьби із випробуваннями. А ще − спорідненість із рідною землею, зі своїм народом, всю велич і благородство якого вони тільки почали пізнавати. Чим закінчились пригоди героїв, дізнаєтесь, прочитавши цю книжку.

 

  1. Сергацкова Екатерина «Война на три буквы»

У цій книзі опубліковані репортажі і зібрані свідчення очевидців про те, що сталося в Україні в період з 22 лютого 2014 року і до початку 2015-го: про анексію Криму, антитерористичну операцію на Донбасі, про трагедію в Одесі і розгорнення незабаром після незаконних референдумів повномасштабної війни, яку назвали трьома буквами: АТО. Автори, безпосередньо побували в “гарячих точках” України, не раз перетинали кордони територій, підвідомчих українській армії, “ополченцям” ДНР і ЛНР, що зустрічалися з військовими і простими людьми по обидві лінії фронту, намагаються розібратися, що ж відбувається насправді, як правильно назвати ці військові дії: антитерористичною операцією, громадянським конфліктом або російсько-української війною, яка змінила і Україну, і світ навколо неї.

 

Я не був героєм і хотів лише жити,
Але пульс зупинився від пострілу ката.
Навіть мертвим я не покину битву,
Я й з неба вам буду допомагати.

Андрій Любка

 

На долю нинішнього покоління українців випало складне і відповідальне випробування – захистити Батьківщину від окупанта, зберегти її цілісність. Саме від нас з вами залежить майбутнє нашої держави, за яку віддали свої життя сини Канівської землі. Пам’ятаймо про них, зробімо усе, від нас залежне, аби ці непоправні втрати не були марними. Світлі образи їх навічно збереже пам’ять у наших серцях…Перемога буде за нами!

 

 

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь