Перереєструватись на ЗНО з української мови та літератури можна до 6 березня

Школи самостійно розробляють завдання для випускників
Школи самостійно розробляють завдання для випускників

10 лютого на прес-конференції директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк розповіла про особливості та інновації цьогорічної реєстрації.

Так, цьогоріч з 5 січня абітурієнтам, а також випускникам загальноосвітніх навчальних закладів, які бажають отримати атестат про здобуття повної загальної середньої освіти у 2015 році, необхідно подати пакет документів для реєстрації на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. Дата відправлення визначатиметься за відтиском поштового штемпеля на конверті. Тож комплект документів має бути надіслано не пізніше 20 лютого. «Зазвичай тисячі конвертів надходять до нас в останні дні реєстрації», – зазначила вона.

Станом на 10 лютого у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти на участь у ЗНО зареєстровано до 18 тисяч абітурієнтів (Волинська, Львівська та Рівненська області). А загалом цьогоріч очікується приблизно 35 тисяч учасників зовнішнього оцінювання.

6 березня – останній день виправлення недоліків в оформленні документів, що стали причиною відмови у реєстрації, та зміни рівня складності завдань сертифікаційної роботи з української мови і літератури. Для внесення необхідних змін у реєстраційній картці, розміщеній на своїй інформаційній сторінці, останній день 1 квітня.

«Цього року вперше для всіх, хто хоче отримати атестат про середню освіту, українська мова буде зарахована як державна підсумкова атестація через участь у ЗНО. Відповідно, кількість учасників зросте. Крім того, в 2015-му дійсні сертифікати лише 2015 року, тому всі, хто хоче стати студентом, повинні зареєструватися на ті предмети, які вибирають ВНЗ. Українська мова та література – обов’язкові в усіх вишах», – наголосила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

За словами Лариси Середяк, серед уже зареєстрованих абітурієнтів найбільше є учасників тестування з української мови та літератури (базовий рівень) – 15 684 осіб, найменше – з іспанської мови – усього 15.

Як і торік, тестові завдання для зовнішнього оцінювання з історії України, математики, хімії, біології, фізики, географії за бажанням абітурієнтів будуть перекладені шістьма мовами нацменшин: російською, польською, молдовською, угорською, кримсько-татарською та румунською.

Для надання консультаційної допомоги в реєстрації абітурієнтам (випускникам минулих років) в усіх областях відкрито пункти реєстрації на базі ВНЗ:

·       4 – у Волинській області;

·       6 – у Львівській області;

·       5 – у Рівненській області.

На сайті ЛРЦОЯО подано їх список і графіки роботи.

На розгляд регламентної комісії Львівського регіонального центру подано 18 комплектів документів учасників, які потребують створення спеціальних умов. Здебільшого це потреба у сурдоперекладі, а також надання можливості мати в аудиторії певні медичні препарати. Із усіх 18 заяв відмовлено в реєстрації 1 особі.

«Типові помилки абітурієнтів: неуважність (пропущені букви в ПІБ), відсутні довідки у студентів училищ і коледжів, відсутні ксерокопії атестатів, паспортів, необхідних документів (при зміні прізвищ), медичних документів при виборі необхідності створення додаткових умов», – розповіла директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.

«Нагадуємо, щоб зареєструватися на ЗНО, потрібні такі документи: ксерокопія 1-ї сторінки паспорта, якщо людині на 1 вересня 2014 року виповнилося 16 років (люди, яким на 1 вересня було менше 16 років, надають свідоцтво про народження), реєстраційна картка, 2 фото, ксерокопія атестату для випускників минулих років. У нас виникла проблема, бо багато людей, яким по 17-18 років, досі не мають паспорта, і таке враження, що якби не треба було складати ЗНО, то паспорт і не виробляли б. Але без нього вони не можуть здати ЗНО, програма їх просто не зареєструє», – наголосила Лариса Середяк.

«Підтвердженням факту реєстрації є надісланий абітурієнтові регіональним центром Сертифікат з фотографією, індивідуальним номером та пiн-кодом, вказаним у ньому, який надалі буде використовуватись учасником при доступі на його персональну сторінку, де потім будуть висвітлені результати тестування, та роботі в пункті тестування. Також кожен абітурієнт отримає інформаційний лист, де вказані основні правила проходження тестування, – додала Середяк. – Прохання до всіх покласти цей конверт з документами у таке місце, щоб знайти його у квітні та в червні, коли проходитиме ЗНО, оскільки без цього Сертифіката абітурієнт не потрапить до пункту здачі тестування.

Якщо протягом 20 днів із часу відправлення реєстраційних документів абітурієнт не отримав Сертифіката, необхідно звернутись до Львівського РЦОЯО.

Цього року з української мови та математики є 2 рівні тестів: базовий і поглиблений. Жодним чином виконання якихось завдань поглибленого рівня не впливає на оцінку базового. Це окремі дві шкали. Для поглибленого рівня будуть окремі зошити, додатковий час та окремі бланки відповідей. І коли мине 150 хвилин – час на виконання тестів базового рівня з української мови, бланки відповідей зберуть. Потім буде додатковий час на завдання поглибленого рівня», – пояснила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Вона додала, що зараз частина абітурієнтів, які обрали поглиблений рівень тестів, не одразу розібравшись, що він їм не потрібен, звертаються з проханням перереєструвати їх. Нагадаємо, перереєструватись на тести з української мови та літератури можна до 6 березня, на інші предмети – до 1 квітня.

Якщо учасники складатимуть поглиблений рівень, то отримають 2 оцінки за 100-бальною шкалою і надаватимуть при вступі ту, яку вимагає виш. Окрім цього, буде окрема оцінка за 12-бальною шкалою з української мови, що буде вписана в атестат як оцінка за державний іспит. За її словами, цьогоріч кожен абітурієнт має право зареєструватися не більше, ніж на 4 предмети.

Результати ЗНО будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація (з предмета українська мова для випускників загальноосвітніх навчальних закладів) і як вступні випробування до ВНЗ за освітньо-професійними програмами підготовки молодшого спеціаліста та бакалавра (спеціаліста, магістра медичного та ветеринарно-медичного спрямування).

http://pedpresa.ua

 

Сподобалась стаття? Поділіться нею у соціальних мережах:

Коментарі із Facebook

Powered by Facebook Comments

Залишити відповідь